המגמה החיובית בישראל נמשכת: משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי אתמול אובחנו 1,165 נדבקים חדשים בקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות מוסיף לרדת, ועמד נכון לאתמול על 3%. מתוך החולים, מצבם של 591 מוגדר קשה - מהם 229 מונשמים. אתמול בוצעו בסך הכול 41,193 בדיקות. בהמשך היום יתכנס קבינט הקורונה לדיון שנדחה מאתמול ובו, בהתאם לממדי התחלואה ולהסכמות בין משרדי הממשלה, יוחלט על המשך ההקלות על המשק במסגרת היציאה מהסגר

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כיום יש בישראל 21,010 חולים פעילים, ומספר המתים הכולל במגפה עומד על 2,278. מהשעה חצות לא נפטר אף חולה כתוצאה מהנגיף. עשר הערים עם מספר החולים המאומתים הפעילים הרב ביותר הן: ירושלים, בני ברק, תל אביב-יפו, אשדוד, מודיעין עילית, פתח תקווה, נתניה, בית שמש, באר שבע וחולון. ביתר עילית, שיצאה אתמול מרשימת היישובים האדומים, היא העיר ה-11 מבחינת מספר החולים הפעילים.

למרות הירידה בממדי המגפה, אמש פורסם במהדורה המרכזית שגורם בכיר במשרד הבריאות אמר שבמשרדו צופים שבעוד שבוע עד עשרה ימים - תהיה עלייה משמעותית בתחלואת הקורונה בישראל. במצב כזה, הסביר הגורם, הקלות נוספות כמו גם פתיחתה המחודשת של מערכת החינוך - נמצאות בסכנה ממשית.

קבינט הקורונה ידון בהידוק הסגר‎ (עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90)
קבינט הקורונה ידון בהידוק הסגר‎ | עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90

עוד פורסם שבמשרד ראש הממשלה ובמשרד הבריאות מודאגים מאפשרות של עלייה בתחלואה ובסביבתו של נתניהו אף התחילו לדבר השבוע פעם נוספת על האפשרות להטיל עוצר לילי, אם תחול עלייה בתחלואה. על פי המידע שהגיע לידינו, מדובר על עוצר שיתבצע בין השעות חצות לחמש בבוקר, שהמטרה העיקרית היא למנוע שמחות ומפגשים חברתיים מרובי משתתפים.

אתמול פרויקטור הקורונה פרופ' גמזו התייחס לירידה בתחלואה ואמר שאסור להיות שאננים. "המצב טוב. אנחנו מתקרבים לשיעור חיוביים רצוי", הסביר. "אבל זה לא אומר שיש מצב של זריקת הרגעה. צריכים להמשיך לנהל את התחלואה בכל הערים".

גמזו סיפר שצוותו החל לזהות התנהגות מסוכנת מצד אוכלסויות מסויימות שחזרו כביכול לשגרה. "אנחנו מזהים מספר ניסיונות ושינויים בהתנהגויות בכמה יישובים, בהם יש חזרה להתקהלויות ולמסיבות. אנחנו מתנגדים לכך. העברנו למשטרה שעליהם לזהות ולאכוף. מה שמניע את התחלואה אלו האירועים ההמוניים".