הטיפול הניסוני "אלוסטרה" שניתן לחמישה חולים במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם, הביא להבראתם ושחרורם מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לפני יותר משבוע. כבר לפני תשעה ימים דווח על כך שישנם 20 חולי קורונה נוספים ברחבי הארץ שהטיפול הניסיוני הזה עשוי להתאים למצבם. במשרד הבריאות הבטיחו לאשר את הטיפול האופן מיידי - אך אישור זה טרם הושג, כפי שדווח אמש (שני) במהדורה המרכזית, והחולים מחכים לטיפול שיכול להציל את חייהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במשרד טענו עם הצלחת הסבב הראשון של הטיפול הניסיוני כי יאשרו באופן מיידי לכל חולה שיכול להתאים לטיפול. עם זאת, עברו תשעה ימים וטרם ניתן האישור מהמשרד להרחבת הניסוי. מעבר לכך התרופה הזו יכולה להציל חולים, ביחס לחולים מונשמים יש חלון הזדמנויות צר של שבעה ימים בלבד מרגע תחילת ההנשמה. כלומר, בכך שעברו כבר תשעה ימים וטרם ניתן אישור, ייתכן וישנם חולים שיכלו לקבל את התרופה וכעת פספסו את ההזדמנות הזו בשל העיכוב במשרד הבריאות.

התרופה ששמה "אלוסטרה", פותחה על בסיס מחקריו של פרופ' דרור מבורך - מנהל מחלקה פנימית ומחלקת קורונה בהדסה. חמשת החולים שקיבלו את הטיפול (2 מהם היו במצב קריטי) טופלו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים תחת ניסוי קליני שפותח בהדסה עם חברת הביוטכנולוגיה אנלייבקס תרפיוטיקס. כל חמשת החולים שוחררו בריאים מבית החולים לאחר הטיפול.