מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור חזי לוי, עדכן הערב (שישי) על מצב החיסונים והתחלואה בארץ במהלך ריאיון לגדעון אוקו בתוכנית "שישי בחמש". הבכיר במשרד הבריאות הבהיר כי עדיין לא נסגרו כל התנאים להפצת החיסונים השונים בארץ והתריע כי המצב דומה לזה שהיה בין הגל הראשון לשני.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו עדיין דנים איזה חיסון יגיע ומתי, כרגע הדיונים עוסקים בכך", הבהיר פרופסור לוי, "אין פרטים שאני יכול לעדכן בהם מבחינת תאריכים, אנו עוסקים בדרך ההגעה, מתי ומי יחוסן, בקרוב מאוד נודיע על הכל בצורה מסודרת".

מנכ"ל משרד הבריאות המשיך לפרט בנוגע לפרוייקט חיסון האוכלוסייה: "השאיפה שנחסן כמה שיותר מהר כדי שנוכל לפתוח כמה שיותר ולנקוט בצעדים כלכלים בעזרת האזרחים המחוסנים, אבל ננו עוסקים בזה כרגע ולא רוצה לתת חצאי פרטי מידע".

חיסון נגד קורונה. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

"עד שהחיסונים יגיעו, והראשונים שיגיעו יחסנו בשתי מנות בהפרש של חודש", הסביר הפרופסור, "עד שיהיו אנשים מחוסנים זה ייקח זמן - אסור לנו לחשוב שבעזרת החסונים נוכל לפתוח הכל ולהתעלם מהתחלואה העולה, אנחנו עדיין לא שם לצערי".

לוי הזהיר מפני נתוני התחלואה המדאיגים של השבוע האחרון וטען כי חשוב להשתלט על התחלואה לפני חנוכה. "ללא ספק אנחנו במצב של תחלואה עולה גם במקדם הדבקה, גם במספר החולים וגם על פי מצב המחלקות בבתי החולים". לדבריו, "אנחנו צריכים להגביל ולעצור את המגמה. הדרך היחידה היא הגבלות והקבינט ידון בכל הקשור לקניונים ונסיעות לחו"ל ובשאר הצעדים".

קניון איילון (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
קניון איילון | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

למרות זאת אמר הבכיר, "אני לא חשוב שאנחנו הולכים לסגר או עוצר לילי, אבל זה דברים שידונו בהם בקבינט - ללא ספק נצטרך להאט את קצב ההקלות, אנחנו צועדים לעבר מה שהיה במעבר מהגל הראשון לשני".

"אנחנו צריכים להאט את קצב הפתיחה של המשק, לדון היטב בנושא הקניונים ופתיחתם או להפסיק בפיילוט", טען מנכ"ל משרד הבריאות. "אני לא ממליץ לפתוח עוד קניונים - לפחות לא בשבוע של חנוכה, כי שבועיים אחרי חנוכה נראה תחלואה ענקית".