שעות ספורות לפני התכנסות הממשלה לדיון בעניין הסגר הלילי, התראיין סגן שר הבריאות, יואב קיש, בתוכנית "שלוש עם" בה הבהיר את התנגדותו הנחרצת לאפשרות זו. גם כעת, כשניכר כי האפשרות לסגר לילי ירדה מהפרק, המלצתו של סגן שר הבריאות על ריסון מהודק יכולה להתפרש כקריאת כיוון להחלטות החדשות שאולי ינקטו בימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הרבה מדינות ניסו סגר לילי וזה לא מנע מלהיכנס להגבלות קשות יותר", אמר סגן שר הבריאות. "המחלה הזו מכפילה את עצמה בשבועיים, ולכן הסגר הלילי הוא לא הפתרון למגמת העלייה זו. חשוב להבהיר - ממוצע החולים הקשים השבועי עמד על 600, עלה ל-1,400. אנחנו לא רוצים להתעורר עוד שבועיים ב-2,800".

כשנשאל מה המליץ מנגד משרד הבריאות, השיב קיש: "משרד הבריאות ממליץ להיכנס לריסון מהודק כבר עכשיו, כשהכול יהיה סגור מלבד מערכת החינוך ומקומות העבודה שלא מצריכים קבלת קהל -  במצב הזה זה הדבר הנכון לעשות".

הגבלות או סגר שלישי? (עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90 )
הגבלות או סגר שלישי? | עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90

בקבינט בחנו את התחלואה וחשבו אולי אפשר לעדן את המגבלות לאור החיסונים הנראים האופק", הסביר קיש. "ואכן אם הסגר יתחיל בשעה מוקדמת יחסית, הוא יהיה אפקטיבי ויוכל למנוע התקהלויות בחגים". מנגד קיש סייג את דבריו והצהיר: "עם זאת, עמדת משרד הבריאות היא שסגר לילי לא יספיק".

שעות ספורות לאחר הראיון עם קיש, ביטלה הממשלה את הישיבה שהייתה אמורה להתכנס במטרה לאשר את הסגר הלילי בעקבות קשיים משפטיים שהיו כרוכים במהלך ועליהם פרסמנו לראשונה ב-N12. לצד זאת, גורמים בכירים במשרד הבריאות הבהירו: "נגיע בכל מקרה לריסון מהודק, השאלה היא רק אם זה יהיה בשבוע הבא או עוד שבועיים".