כשברקע מתחילים החיסונים לעשות את דרכם לישראל וביום שבו נפתחים עוד קניונים ומרכזי קניות, מספר הישראלים שאובחנו ביממה האחרונה כנשאים של נגיף הקורונה ממשיך להיות גבוה. 1,719 נוספו הבוקר (רביעי) למניין הישראלים המאומתים ומספר החולים קשה עומד על 310.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות המספר הגבוה, קבינט הקורונה אישר אמש את פתיחת כל הקניונים, השווקים והמוזיאונים שיעמדו בהגבלות הקורונה החל מהבוקר, זאת לאחר פיילוט שנמשך שבועיים והוגדר כמוצלח. משרד הבריאות דורש להציב רף של 2,000 נדבקים עד שהעסקים שכבר פתוחים ובהם הקניונים, חנויות הרחוב והשווקים ייסגרו. דרישה זו הגיעה אחרי שאתמול הבינו השרים כי אין היתכנות משפטית ואפידמיולוגית לסגר הלילי וההגבלה ירדה מהפרק.

אמש בוצעו כמעט 70 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 2.5%, נמוך מעט מהימים האחרונים. כאמור בבתי החולים מאושפזים 310 חולים שמצבם מוגדר קשה, 113 מתוכם מונשמים. מספר הישראלים שמתו מאז פרוץ המגפה עומד על 2,932.

המטוס שנחת הבוקר בנתב"ג ועליו חיסוני הקורונה, הוא מטוס של חברת השילוח DHL שהגיע מבריסל - ועליו בין 3,000 ל-4,000 חיסונים ראשונים שפיתחה חברת "פייזר" האמריקנית. זוהי רק המנה הראשונה של המשלוח הגדול באמת שצפוי לנחות בישראל יממה לאחר מכן - עם מאות אלפי חיסונים נוספים.