אחרי פרסום שורה של מתווים אפשריים וכאוס בדרך לקבלת ההחלטות, קבינט הקורונה אישר אתמול (חמישי) את שלב ההקלות השני שייכנס לתוקף החל מיום ראשון הקרוב. כפי שכבר פרסמנו, תלמידי כיתות א'-ד' יחזרו לכיתות בקפסולות במשך לפחות חצי שבוע, וייפתחו גם כל העיסוקים המאפשרים פעילות של אחד על אחד. היום הקבינט אמור לאשר את התקנות המלאות והחל מראשון אפשר יהיה לפתוח מספרות, בתי כנסת, מכוני יופי ועוד. N12 מנסה לעשות סדר במה שאמור להיות פתוח - ובאיזה אופן 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איך כיתות א'-ב' חוזרים ללמוד?

אחרי מאבק ארוך, שכלל דרישה מצד משרד הבריאות לפתוח את הלימודים בקפסולות, ודרישה חד משמעית מנגד שלא להעביר לזה תקציבים נוספים מצד האוצר - תלמידי הכיתות הללו יחזרו ללימודים במשך לפחות חצי שבוע. עם זאת, רשויות רבות יפתחו את הלימודים במשך 5 ימים מלאים - והרשימה המתעדכנת נמצאת כאן. 

מי מחלק את הקפסולות?

כל בית ספר יעדכן את התלמידים לאיזו קפסולה הם שייכים ובאילו ימים הם ילמדו, אם לא מדובר בשבוע לימודים שלם. 

מה בנוגע לצהרונים?

בעוד שבלימודים בבוקר התלמידים ילמדו בקפסולות ולא יתערבבו, בצהרונים שייפתחו יהיה ערבוב של התלמידים (כיתות א' ו-ב') עד 28 ילדים. 

האם יש הנחיות מיוחדות בנוגע למסכות ולריחוק חברתי בבית הספר? 

גם הילדים וודאי המורים יצטרכו לעטות מסכה בזמן השיעור ובזמן ההפסקה. במקביל, במסגרת מבצע 'מגן חינוך' של משרד הבריאות, כל צוותי ההוראה מתבקשים לבצע בדיקת קורונה עד מחר על מנת לוודא שהם לא נושאים את הנגיף. 

מה צפוי להיות בעוד שבועיים?

ברגע שייפתחו כיתות לימוד נוספות, במשרד הבריאות ייאלצו לחשב מסלול מחדש בנוגע לחלוקה של הכיתות הנמוכות ולהקצות כיתות לתלמידים הבוגרים יותר. המשמעות היא שייתכן שיהיו שינויים בכל הנוגע לחלוקת התלמידים לקפסולות. 

מסחר, תעסוקה ועוד  

 מה ייפתח ביום ראשון?

כל העסקים המאפשרים טיפול של אחד על אחד. מספרות, מכוני יופי וקוסמטיקה, אימונים אישיים ועוד. גם במספרה יוכל להיות לקוח אחד על כל ספר במקום. 

מה לגבי חנויות הרחוב? 

בניגוד לעמדת האוצר, חנויות הרחוב ייפתחו רק בשבוע הבא במסגרת תו סגול מחמיר. נכון ליום ראשון הן תישארנה סגורות. 

איך ייפתחו הצימרים?

הצימרים ייפתחו עבור משפחות גרעיניות בלבד. אלא שלא מדובר בחופשה רגילה אלא בחופשה מוגבלת מאוד - חדרי האוכל המשותפים יישארו סגורים וכך גם הבריכות במקרה שיש במקום. 

בתי כנסת ייפתחו?

כן, ניתן יהיה להתפלל עד 10 אנשים במקום סגור ועד 20 במקום פתוח בדומה לכללי ההתקהלות המותרים.

ענבר טוויזר השתתפה בהכנת הכתבה