ההצבעה החיובית של הוועדה המייעצת של ה-FDA שאישרה הלילה (שישי) את החיסון של פייזר לקורונה החלה להניע את התהליך למבצע החיסונים גם בישראל. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, שוקל להסתייע בפיקוד העורף בביצוע מבצע החיסונים, שייתכן ויוקדם מ-27 בדצמבר. בקופות החולים גם נערכים, ומבקשים כי יוחלט שמחסנים את כולם למן הרגע הראשון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בקופת חולים כללית מכינים 400 נקודות ומתחמי התחסנות. בקופה אמרו כי "כל מי שיגיע לשם ירגיש כאילו שהוא מגיע לכנס". בקופת חולים מכבי מכינים 230 מתחמים כאלה. הזימון למתחסנים יישלח ב-SMS. לא ברור עדיין אם יהיה זימון אחד לשתי המנות או שני זימונים נפרדים, מאחר שצריך מרווח של 21 יום בין שתי הזריקות האלה או שני זימונים נפרדים. כל מחוסן יידרש למלא שאלון רפואי כדי למנוע תופעות של אלרגיה כפי שנראו בבריטניה.

לצורך המבצע יש להצטייד במזרקים ובחומרים מיוחדים, חוץ מאשר החיסון עצמו. בקופות החולים ממתינים להנחיות משרד הבריאות כיצד לבצע את מבצע החיסונים ואיך להתנהל בהזרקה. כמו כן, ממתינים לאותם מזרקים מיוחדים, של 1 מ"ל כדי להזריק ומזרקים של 2.5 מ"ל כדי למהול את הזריקה. בכל מכל של זריקה יהיו חמש מנות לחמישה אנשים שונים.

הראשונים להתחסן צפויים להיות הצוותים הרפואיים וקשישים. בקופות החולים מבקשים לוותר על התעדוף ולתת לכל מי שיכול להיענות לאותו SMS ולהגיע. יש ועדת תיעדוף במשרד הבריאות, שמורכבת מ-40 מומחים ישראלים, אך הם עדיין מתקשים להגיע להסכמות. לאחר כמה שלבים רגולטוריים שדרושים גם בישראל, יינתן האות ויתחיל מבצע החיסונים.