בדרך לבדיקת קורונה מהירה: אחת הבעיות הקשות בהתמודדות עם נגיף הקורונה היא קטיעת שרשראות ההדבקה, שנובעות בין היתר מהזמן הרב שבין ביצוע הבדיקה ועד קבלת התוצאות שלה. במקומות שונים בעולם פיתחו בחודשים האחרונים בדיקות מהירות אך לא תמיד באיכות ובאחוזי הצלחה מספקים. כדי להתמודד עם הבעיה, ישראל חתמה בימים האחרונים עם חברה שמייצרת בדיקות מהירותה (תוך מעט יותר מ-15 דקות) ואיכותיות, על האפשרות לקבל אותן בין הראשונים בעולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חברת VYSBY שמפתחת את המוצר קיבלה את אישור ה-FDA וחתמה עם ישראל על מקדמה של תשלום בכדי לזכות בבדיקות באופן מהיר. על פי הערכה הבדיקות יגיעו בעוד כחודשיים ותחילה ישמשו את הצוותים הרפואיים ולאחר מכן את כלל הציבור.

בדומה לבדיקות שנעשות היום בישראל, מדובר על בדיקת PCR, במהלכה נלקחת דגימה של נוזל מהאף שמזהה את החומר הגנטי של נגיף הקורונה. על פי החברה, מדובר על 96% דיוק. אחוז גבוה מאוד יחסית לבדיקה מהירה.

מי שעשה את החיבור בין מנכ"ל החברה אדם דה לה זרטה, לשר הביטחון גנץ, הוא השר יזהר שי. שר הביטחון גנץ נתן לאגף המבצעים המיוחדים בראשות א' הוראה לבחון באמצעות המכון הביולוגי את המערכת. מטרת הבחינה היא לוודא שאכן היכולת עליה הצהירו בחברה קיימת. בישראל פועלים בכדי לקבל רישיון על מנת לייצר בעצמה בדיקות מהירות כאלה. בשבוע הבא ינחתו בישראל כמה מאות של ערכות בדיקה.