החברים הכי טובים, גם בימים לא פשוטים: מחקר שנערך בארצות הברית חושף עד כמה נוכחותם של בעלי החיים בבית סייעה לאנשים להתמודד עם משבר הקורונה בבית. הסקר הנרחב מצא בבירור כי רוב האנשים שמגדלים חיות מחמד מדווחים על שיפור במצב הנפשי, יותר אופטימיות - ויתרון משמעותי לעבודה מהבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המחקר של תאגיד Mars Petcare, שנערך בקרב 1,001 בעלי חיות מחמד בספטמבר האחרון, בדק כיצד גידול חיות המחמד והשהייה לצידם השפיעה על הבעלים בזמן המשבר. 86% מבעליהם של חיות המחמד סיפרו כי השהייה לצידם סייעה להם לעבור בהצלחה את משבר הקורונה, ו-78% הרגישו כי הלחץ והחרדה, שמאפיינים את התקופה הזו, פחתו.

69% מהמשתתפים בסקר ציינו כי חיות המחמד גרמו להם להרגיש מלאי תקווה לגבי העתיד. מחצית מהנשאלים סיפרו כי היתרון המשמעותי בעבודה מהבית הוא הקרבה היום-יומית לחיית המחמד, ולעומתם רק 36% ציינו את השהייה לצד המשפחה במקום הראשון.

"אנשים לא יודעים כמה הם מיוחדים" (צילום: החדשות)
עוד יתרון לאימוץ, גם בימי הסגרים | צילום: החדשות

המחקר בדק גם אם השהייה הממושכת לצד חיות המחמד צפויה להשפיע על הקשר עם בעליהן ביום שאחרי. 67% מהנשאלים העובדים מהבית השיבו כי ישמחו להביא עימם לעבודה את בעל החיים שלהם בעתיד. 59% ציינו כי ישמחו לקחת את חיית המחמד לחופשה הבאה שלהם, ו-75% מהם ציינו כי יפחדו להשאיר את בעל החיים שלהם לבד בבית כשהם ישובו למקום עבודתם. מחצית מהנשאלים אף סיפרו כי ייקחו את חיית המחמד יחד איתם לחנויות, למסעדות ולאירועים כשאלה ייפתחו.

מנגד, לצד התועלות הנפשיות בגידול בעלי החיים במשבר הקורונה, אחד מכל חמישה נשאלים ציין כי שקל לוותר ולמסור את חיית המחמד שלו לאורך חודשי המגפה. 29% סיפרו כי היעדר הגישה למרפאות וטרינאריות, למאלפים ול"שמרטפי" כלבים (Dogs Walkers) הקשו על הטיפול בחיות המחמד. עוד עולה מנתוני המחקר כי 28% חוו קושי בתשלום ההוצאות הנלוות לגידול בעלי החיים שלהם. 13% מהנשאלים נאלצו אף לוותר ולמסור אותם.‎

קלרווי סולן, דוברת רויאל קנין ישראל, אמרה כי המחקר מציג את הקשר האמיתי והמשפחתי שנרקם בין חיות המחמד לבעליהם. "מדובר במחקר שמזכיר לכולנו שוב כמה לא טוב היות האדם לבדו, ומציג את הקשר האמיתי והמשפחתי הנרקם בין חיות מחמד לבעליהם", אמרה. "לאימוץ ולגידול בעלי חיים יש יתרונות בריאותיים ונפשיים שבאו לידי ביטוי ביתר שאת בתקופה הקורונה". היא הוסיפה: "חשוב להזכיר כי האימוץ מיטיב גם עם בעלי החיים שזקוקים לבית חם ואוהב".