פרופסור גמזו הצהיר הבוקר (חמישי) כי ישראל הגיעה ליעד הסגר שהציבה, פחות מ-2,000 חולים ביום, ויו"ר ש"ס ושר הפנים, אריה דרעי, כבר הצהיר שיפעל במטרה להגדיל את מספר המשתתפים בטקסי חתונה, בריתות' בר מצוות והלוויות. בין היתר, מבקש דרעי להגדיל אירועי חתונה, ללא ישיבה וארוחה, ל-200 איש. בנוסף, דרעי דורש כי הכותל המערבי יוחרג בדומה להפגנות, כך שהתפילה שם תותר ל-2,000 איש בקפסולות של 20.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הצעתו של דרעי, אחרי הירידה בתחלואה ניתן לחזור לקיים במתכונת מורחבת יותר את מה שהוא מכנה "מעגל החיים היהודי", כלומר כל הטקסים היהודיים כמו חתונות ובר מצוות. במהלך המשבר ובייחוד בעת כניסתן לתוקף של תקנות הסגר, הלוויות ובריתות למשל נערכו בנוכחות מצומצמת של משפחה גרעינית בלבד.

המתווה של שר הפנים מסביר כי בכדי לקיים את "מעגל החיים היהודי" יש להגדיל את מספר המשתתפים. אולם יש להפריד בין התקהלות ללא מגע ואכילה בשטח פתוח לבין אירועים הכוללים ישיבה משותפת ואכילה. המתווה מציע שטקס חופה בחתונה שיוגדר התקהלות בשטח פתוח, ללא ישיבה ואכילה, יוכל להתקיים עד 200 איש, בקפסולות של 20 אנשים לקפסולה, ושמירת מרחק של ארבעה מטרים בין הקפסולות.

בחתונה עצמה, באירועים הכוללים ישיבה ואכילה משותפת, מבקש המתווה להתיר התקהלות מקסימלית של שתי קפסולות של 20 אנשים לקפסולה במרחק של 4 מטרים בין הקפסולות. באירועים עם ישיבה ואכילה משותפת, תהיה הגבלה של עד 40 משתתפים בסך הכול, בשתי קפסולות נפרדות של 20 איש.