המדינה הודיעה הערב (שני) לבג"ץ כי לא תבקש את הארכת ההגבלה על ההפגנות והתפילות מעבר למחר בחצות. המשמעות היא שמצב החירום יפקע וההגבלה על שהות במרחב הציבורי תבוטל. בתנועת "הדגלים השחורים" הודיעו כי יחזרו להפגין במוצאי שבת מול מעון ראש הממשלה בירושלים, זאת במקביל להפגנות ברחבי הארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הודעת המדינה לבג"ץ מגיעה לקראת הדיון מחר בעתירות נגד התקנות הנוגעות להגבלות שהוטלו במסגרת המאבק בקורונה. בהודעת העדכון נכתב: "ההכרזה על מצב חירום מיוחד הוארכה על ידי הממשלה עד למחר ולפי הנמסר עתה ממשרד הבריאות, אין כוונה לבקש מהממשלה להאריך את ההכרזה על מצב החירום המיוחד מעבר למועד האמור". בשל כך, מחר בחצות יפקע תוקפה של ההגבלה על שהייה במרחב הציבורי.

במקביל, תנועת "הדגלים השחורים" הודיעה שפעיליה יחזרו להפגין במוצאי שבת בבלפור ותמשיך במקביל בהפגנות המקומיות. "נחזור להפגין מול ביתו של הנאשם בבלפור בשבת הקרובה, במקביל לכ-1200 נקודות בכל רחבי הארץ", מסרו בתנועה ופנו למשטרת ירושלים: "אפשרו להפגין בכל הצירים שמקיפים את בית ראש הממשלה, הסירו את הגדרות. בואו נפתח דף חדש שבו אתם מאפשרים להפגין בביטחון".

מחאת הדגלים השחורים נגד נתניהו (צילום: הדגלים השחורים)
מחאת "הדגלים השחורים" נגד נתניהו | צילום: הדגלים השחורים

גם פעילי תנועת "קריים מיניסטר" יגיעו בשבת הקרובה להפגין מול מעון ראש הממשלה. "תשובת המדינה לבג"ץ מבשרת על תום הסגר הפוליטי וקיצן של תקנות הדיקטטורה שהטיל על המדינה נאשם בפלילים, שגזר על אזרחיה חורבן כלכלי", מסרו. "במוצ"ש הקרוב נקיים בבלפור מפגן דמוקרטי ענק, בדרך להפלת נתניהו. ביבי, נהיה שם כל מוצ"ש עם עשרות אלפים מכל הארץ שנקעה נפשם מהמחדלים והשחיתות שלך עד שתלך".

בתנועה לאיכות השלטון הביעו חוסר שביעות רצון מהודעת המדינה. "העתירה שתידון מחר היא נגד החוק עצמו, שמסמיך את הממשלה להגביל או לאסור על קיום הפגנות", הסבירו. "גם אם כרגע התקנות שמגבילות הפגנות לא יוארכו, הסמכות המטורפת שמעולם לא הייתה כמותה במדינת ישראל ובאף מדינה דמוקרטית בעולם - לאסור על אנשים להפגין - תישאר כתובה והממשלה עשויה לעשות בה שימוש פעם נוספת".