בשבוע הבא צפוי להתחיל המבצע לחיסון אוכלוסיית ישראל מפני נגיף הקורונה. תחילה יחוסנו צוותי הרפואה ובשבוע לאחר מכן, החל מ-27 בדצמבר, יתחילו קופות החולים לחסן את הציבור הרחב. אולם, המשבר הבריאותי שפוקד את ישראל בשנה האחרונה לא צפוי להסתיים בחודשים הקרובים - והמגפה עדיין גובה קורבנות. הבוקר (שני) נמסר ממשרד הבריאות כי מספר המתים מקורונה בישראל עומד כעת על 2,999.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

באמ"ן מזהירים כי אם מקדם ההדבקה (R) יישאר כפי שהוא בימים האחרונים - בין 1.25 ל-1.5 - מספר הנדבקים היומי צפוי לעלות ל-2,500 עד סוף החודש. עוד מבהירים באמ"ן כי למרות אישור החיסון של חברת פייזר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי ותחילת הפצתו בארץ ובעולם, "החיסונים לא צפויים להשפיע באופן ממשי על מהלך המגפה בישראל עד שלהי החורף הנוכחי".

מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: רויטרס_)
מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב. ארכיון | צילום: רויטרס_

מנתוני משרד הבריאות עולה כי 1,707 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול בישראל, ומתוך 50,641 בדיקות שבוצעו 3.4% נמצאו חיוביות. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 353 חולי קורונה שמצבם מוגדר קשה, רחוק מאוד מסף ה-800 שמשרד הבריאות קבע כקו אדום. 122 מהחולים נזקקים לסיוע נשימתי.

ירושלים ממשיכה להיות עיר כתומה ואחוז הבדיקות החיוביות שם עומד על 7%, פי שניים מהממוצע הארצי. בתל אביב לעומת זאת, שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 2% בלבד והיא מוגדרת צהובה. נתניה גם היא מוגדרת כתומה עם 256 מאומתים פעילים. 

רוב היישובים שמוגדרים אדומים משתייכים למגזר הערבי או הדרוזי וביניהם דאלית אל-כרמל, ג'לג'וליה, שפרעם, כפר כנא ונצרת. גם במגזר הכללי יש ערים אדומות ואחת מהן היא מעלות תרשיחא.