משרד הבריאות מעדכן הבוקר (ראשון) כי מספר האנשים שאובחנו אתמול כחולי קורונה עמד על 2,557, בתוך כך, מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 70,172 בני אדם. הבשורה המשמחת במסגרת פרסום הנתונים היא המשך הירידה באחוז החיוביים. מספר החולים קשה עומד על 830 ישראלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום רביעי שיעור הבדיקות החיוביות ביחס למספר הבדיקות עמד על 13.4%. מאז, מגמת התחלואה, לפחות על פי הנתון הזה, נבלמה מעט והראתה ירידה ממושכת, כאשר אחוז החיוביים שאובחנו אתמול בישראל עמד על 11%. 24,781 בדיקות בוצעו אתמול כאשר 2,557 מהן יצאו חיוביות.

פרופסור ערן סגל ממכון וייצמן הסביר הבוקר ל-N12 כי בהמשך לנתוני משרד הבריאות, ישנה "אופטימיות זהירה. ייתכן ונבלמה העלייה בתחלואה במגזר הכללי, ומקדם ההדבקה שם סביב 1 ובמגמת ירידה. גם במגזר הערבי יש ירידה בתחלואה בקצב הסגר הראשון. לעומת זאת, במגזר החרדי - עדיין שיא ההתפשטות".

עם זאת, צריך לזכור שבמהלך החג לא ניגשו להיבדק אנשים שמשתייכים לאוכלוסייה החרדית, הדתית ושומרי המסורת. עקב כך יש הטייה סטטיסטית בנתונים, ולכן עדיין קשה מאוד להסתמך עליהם ולהסיק מסקנות לגבי ירידה כללית במגמת התחלואה.

מרכז המידע והידע של אגף המודיעין בצה"ל, הסביר במסגרת הדוח היומי שלו, כי למרות האופטימיות הזהירה, ישראל עדיין אחת מהמדינות המובילות בעולם במספר המתים ליום מקורונה ביחס לגודל האוכלוסייה. גם מספר הנדבקים החדשים, המחושב לפי ממוצע שבועי, ממשיך להיות הגבוה בעולם ביחס לגודל האוכלוסייה.

המרכז שב ומדגיש כי למרות הירידה היחסית בשיעור החיוביים, המספר האבסולוטי שעומד על 10%, הוא עדיין גבוה מאוד ומעיד על "היקף תחלואה רחב בהרבה מזה המאותר בפועל". באמ"ן מעריכים כי יידרשו עוד מספר ימים נוספים כדי לקבוע מגמה ברורה יותר "בכל מקרה, היקף ההדבקה היומי גבוה בהרבה (יותר מפי 10) מהערכים אשר יאפשרו לישראל התמודדות יעילה עם קטיעת שרשראות ההדבקה".

משרד הבריאות עדכן עוד כי מספר החולים בישראל שמאושפזים במצב בינוני עומד על 312, מספר המונשמים עומד על 223 ומספר הנפטרים הגיע ל-1,682 מאז תחילת ההתפרצות. ירושלים עדיין מובילה עם מספר החולים הפעילים הגבוה ביותר שם נמצאים נכון להבוקר 8,056 חולים. אחריה לפי הסדר נמצאות בני ברק (5,583), אשדוד (3,201), מודיעין עלית (2,393) ותל אביב (2,343).

מחר צפוי להתכנס קבינט הקורונה ולדון בשאלה האם להדק את הסגר ולהחמיר את ההנחיות. נתניהו הביע את רצונו להחמיר את ההנחיות, זאת בשל מגמת העלייה הנרחבת בשבועות האחרונים אולם בכחול לבן הבהירו שאם יראו ירידה בתחלואה - לא יסכימו להחמרה בהגבלות.