הצבעתה של הוועדה המייעצת ל-FDA (מנהל המזון והתרופות הפדרלי) בעד מתן אישור חירום לחיסון נגד נגיף הקורונה של פייזר שהתקיימה בלילה (שישי), היא צעד קריטי נוסף בדרכה של אמריקה לתחילת מסע חיסונים הארוך והמסובך העומד בפתחה. שר הבריאות האמריקני הצהיר כי "אנו צפויים לראות את ראשוני המתחסנים בארה"ב כבר ביום שני או שלישי הבא".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מכיוון שהצבעת הפאנל אמש הייתה הצבעה לייעוץ בלבד, מטרתה של חברת פייזר כעת היא להבטיח את אישור ה-FDA. אמנם לרוב תהליך האישור הוא מתיש, ארוך ומייגע עבור יצרניות התרופות, אך הפעם סביר להניח כי לא כך יהיה. לאור ממצאי הוועדה המייעצת ועל רקע התפשטות נגיף קורונה, מסתמן שה- FDA יכריזו על מתן אישור חירום כבר ביום שבת הקרוב.

אם אכן מנהל המזון והתרופות הפדרלי יאשר לשימוש את החיסון שפיתחה חברת פייזר, החיסונים הראשונים שינתנו לתושבי ארה"ב מחוץ לגבולות הניסוי, צפויים להתחיל כבר בתחילת השבוע הבא – זאת כשהראשונים להתחסן יהיו הצוותים הרפואיים ודיירי בתי האבות.

נציין כי יום לפני המלצת הוועדה על מתן אישור לחיסון, חצתה ארצות הברית שיא נוסף של 3,000 מקרי מוות ביממה כתוצאה מנגיף הקורונה. ראש מחקר ופיתוח החיסונים בפייזר, קת'רין יאנסן התייחסה לעלייה בתחלואה בארה"ב והדגישה כי "עם היעילות הגבוהה ופרופיל הבטיחות הטוב שמציע החיסון של חברת פייזר, יהיה ניתן לשלוט במגפה. אישור החיסונים על ידי ה-FDA היא צורך דחוף".