פרשת גילה גמליאל: אחרי שהודלפו פרטי החקירה האפידמיולוגית של השרה להגנת הסביבה, חשיפה שעוררה סערה רבה בתקשורת, שר הבריאות אדלשטיין הצהיר היום (חמישי) כי הנחה את מנכ"ל המשרד לבדוק מי האדם שהדליף את המידע. "אם זה יתברר כגורם במשרד הבריאות, בכיר או זוטר - הוא יסיים את תפקידו באותו רגע", אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת החודש, בעוד רוב הישראלים נאלצו להישאר בבתיהם בשל הסגר הממושך שהוטל, דווקא מספר בכירים, אלו האמורים לשמש דוגמה, הפרו את ההנחיות. אחת מהן היא השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל שאובחנה כחולת קורונה. במסגרת התחקיר האפידמיולוגי שלה התגלה כי נדבקה בעת ששהתה בבית כנסת בטבריה, בעוד שהיא מתגוררת בכלל בתל אביב, אירוע שנחשף לראשונה על ידי עיתון "הארץ".

בתוכניתם של קרן מרציאנו ואודי סגל בגל"צ אמר אדלשטיין: "אני לא יודע מה נכון או לא נכון, אני הנחתי את המנכ"ל לבדוק. ואם אכן יסתבר שיש גורם כלשהוא במשרד הבריאות, בכיר או חוקר אפידמיולוגי ששכרנו את שירותיו לפני חודש, לא חשוב מי זה יהיה - הוא יסיים את תפקידו".

כשנשאל שר הבריאות למה הוא מייחס חשיבות כזו רבה להדלפה ולא לעצם הטיוח של החקירה לכאורה שנעשתה על ידי השרה, השיב: "אנו יכולים לבסס את החקירות רק על האמון המלא בין החוקר האפידמיולוגי (סטודנט, חייל) לבין מי שנותן את התשובות. לא יכול להיות מצב שמישהו יפחד להגיד את האמת. אם ההדלפה אכן נכונה - אני רואה זאת בחומרה רבה כשר הבריאות וכקולגה, אבל אדם לא יגיד שהוא הלך וקנה משהו למשל כי הוא יפחד שזה יודלף, איך אתם לא מבינים את החומרה של זה?".