לאחר שאתמול הגיעו לישראל חיסוני הקורונה הראשונים ומאות אלפים מהם צפויים להגיע גם היום (חמישי), מספר הישראלים שאובחנו ביממה האחרונה כנשאים של נגיף הקורונה ממשיך להיות גבוה. 1,828 ישראלים נוספו הבוקר (רביעי) למניין המאומתים, ומספר החולים קשה עומד על 318. מדובר על עלייה של 8 חולים קשה מאז אתמול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אמש בוצעו יותר מ-73 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 2.6%, גבוה מעט מאתמול. כאמור בבתי החולים מאושפזים 318 חולים שמצבם מוגדר קשה, 100 מתוכם מונשמים. שני מתים נוספו הלילה למספר הישראלים שמתו מאז פרוץ המגפה שעומד על 2,934.

המדינה הופכת לאדומה יותר מיום ליום

בתחילת חודש נובמבר מצב התחלואה בארץ נחשב טוב ורק 5 יִישובים הוגדרו אדומים, רובם במגזר הערבי או הדרוזי. באותו הזמן רק 18% מאזרחי ישראל חיו בערים אדומות, כתומות וצהובות. הרוב המכריע, 82% מהאזרחים, היו ביישובים ירוקים.

היום לעומת זאת, התמונה פשוט התהפכה: יש 32 יישובים המוגדרים אדומים. כמעט 77% מאזרחי ישראל חיים ביישובים המוגדרים צהובים, כתומים או אדומים. מנגד, 23% בלבד - חיים בעיר המוגדרת ירוקה. 6 יישובים הפכו הלילה מכתומים לאדומים וביניהם אבו גוש וקריית ביאליק. דימונה ופורידייס הפכו הלילה מצהובות לכתומות ואילו ערערה היא היישוב היחיד בישראל שמצב התחלואה שם דווקא השתפר ועבר מאדום לכתום.