המשטרה עצרה היום (שני) תושבת חדרה בת 25 בחשד שבעקבות הערה על כך שהיא לא עוטה מסכה בכניסה לבית החולים - היא תקפה מאבטח ושוטר. על פי החשד, המאבטח בכניסה ביקש ממנה לעטות מסכה והיא בתגובה תקפה אותו באגרוף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שוטרי תחנת חדרה הוזעקו למרכז הרפואי הלל יפה שבעיר במטרה לסייע למאבטח במקום, לאחר שדווח על צעירה שסירבה לעטות מסכה בניגוד להנחיות משרד הבריאות ואף הגיבה באלימות כלפיו. כשהגיעו השוטרים למקום, הצעירה המשיכה להתנהג באלימות ובשלב מסויים אף נשכה את ידו של אחד השוטרים. היא נעצרה והובאה לחקירה.

מאז פרוץ משבר הקורונה בישראל אירועים לכאורה שוליים הפכו לנפיצים הרבה יותר והובילו אף לחיכוכים רבים עם כוחות משטרה, בעיקר בשל אי עטית מסכה. בתחילת חודש יולי תועדו שוטרים כשהם מכים קשות צעיר מחולון לאחר שעל פי החשד לא עטה מסכה בהתאם להנחיות. בשלב מסויים השוטרים אף השתמשו בטייזר על מנת לרתק את החשוד שנלקח יותר מאוחר למעצר. מהמשטרה נמסר כי האירוע הועבר לטיפול מח"ש.

בסוף אותו חודש אם שהלכה בקניון מלחה עם שני ילדיה סירבה להישמע להנחיות השוטרים להזדהות בפניהם לאחר שזוהתה ללא מסכה. הויכוח בין הצדדים הסלים כשהאם החלה להתנהג באגרסיביות כלפי אחת השוטרות, אז נאלצו הכוחות ששהו במקום לעצור אותה - כל זאת לעיני ילדיה. בתיעוד שהופץ ברשתות תחילה היה נראה כאילו התבצע מעצר שווא והיה שימוש בכוח מופרז אולם מצלמות הגוף של השוטרים הוכיחו שמעצרה של האם היה מוצדק ונעשה ניסיון ממושך למנוע אותו.

אירוע אחר התרחש גם הוא בחודש יולי, אז עצרו שוטרים שסיירו בעיר דימונה נער בן 17 עם צרכים מיוחדים - שוב בשל העובדה שלא עטה מסכה. בתיעוד המעצר ניתן לראות את השוטרים כשהם מרתקים את הנער אל הרצפה ואוזקים אותו תוך שהוא צועק מכאבים. אביו של אותו נער סיפר שהשוטרים "שברו לו את הפנים". מהמשטרה נמסר כי אותו נער נעצר מכיוון שסרב להזדהות.