הקרב על הערים האדומות מתחדש: פחות מיממה אחרי שקבינט הקורונה החליט לפתוח מחדש את גני הילדים, הממשלה שוקלת לאפשר פתיחת גני ילדים בגילאי 6-0 גם בערים האדומות - כך נודע היום (שישי) ל-N12. זאת, בזמן שבממשלה מתקיים משאל טלפוני בנוגע לפתיחת מוסדות המקיימים פעילות חינוך לילדים בגילאי 6-0 ביום ראשון הקרוב. בין היתר יוחלט אם להגביל את תנועת הגננות והסייעות המשלימות בין 3 קבוצות ילדים לכל היותר, הצהרונים יפעלו אך יוגבלו ל-28 ילדים בסך הכל. במקביל - משרד הבריאות קורא במהלך הסופ"ש לכלל הגננות והסייעות להיבדק בעמדות שפרוסות ברחבי הארץ. המטרה: "להבטיח חזרה בטוחה של הילדים והצוותים".

לרשימת עמדות הבדיקה המלאה - לחצו כאן

אתמול עוד היה קיים בלבול רב בקרב הורים וצוותי חינוך לגבי מתווה החזרה אולם במשרד החינוך, לאחר דיונים עם משרד הבריאות, עדכנו את המתווה המלא. גני הילדים בגילאי 6-0 יחזרו ללימודים ביום ראשון הקרוב. בשעה זו מתקיים משאל טלפוני בממשלה על מנת לאשר את המתווה הבא:

  • פתיחת מוסדות המקיימים פעילות חינוך לילדים בגילאי 0-6 ביום ראשון הקרוב
  • לא תתאפשר פעילות מפעיל חיצוני ותוגבל האפשרות למעבר של אנשי צוות בין קבוצות ילדים כך שיתאפשר מעבר בין 3 קבוצות ילדים לכל היותר
  • צהרונים - תלמידים המשתתפים בצהרון יישהו באותה כיתה אורגנית שעימה שהו בשעות הלימודים. בנוסף, יהיה ניתן לצרף יחד תלמידים לקבוצת צהרון קבועה משלוש כיתות אורגניות לכל היותר, לקבוצה של עד 28 תלמידים
  • תוטל על צוותי גני הילדים חובת עטיית משקף מגן פנים או מסכה, לפי בחירתם
  • פנימיות - מוצע לקבוע שבכל הנוגע לפעילות פנימיות שלא מיועדות לילדים ללא עורף משפחתי, תתאפשר הפעלת פנימיה רק אם התלמידים שוהים בה לתקופה של 30 ימים רצופים לפחות.
  • התקנות החדשות ייכנסו לתוקף ביום ראשון הקרוב (18.10.2020) וייארכו שבועיים נוספים עד ליום ראשון 1.11.2020

בדיקות נרחבות לסייעות וגננות - במהלך הסופ"ש

לפני הסגר השני, כשהחליטו לפתוח את מערכות החינוך השונות, אחת הבעיות הייתה שצוותים רבים הרגישו לא מוגנים ואכן שמענו על כמה מקרים בהם נדבקו גננות ואף מתו. כעת, נראה שבמשרד הבריאות הסיקו את המסקנות והבוקר כאמור הם קוראים לכלל הצוותים להיבדק ברחבי הארץ במסגרת תכנית מסודרת לה ניתן השם "מגן הגננות".

המהלך יתבצע באופן "מהיר ואפקטיבי ביותר", לשון הודעת משרד הבריאות. כדי להבטיח זאת, יהיה מסלול בדיקה מהיר מול קופות החולים ובסיוע של פיקוד העורף. גננות וסייעות, כולל צוותים של פעוטונים פרטיים, יוכלו לגשת לאחד מאתרי הבדיקות הסמוכים למקום מגוריהם – ללא צורך בהפניית רופא. בנוסף, יוצבו עמדות דגימה משלימות של פיקוד העורך ביישובים ואזורים הדורשים תגבור.