עוד מיליוני חיסונים לקורונה בדרכם לישראל: משרד הבריאות חתם היום (שישי) עם חברת "מודרנה" על הסכם להכפלה בפי שלושה של כמות החיסונים שהחברה תספק לישראל בשנת 2021 - מכמות של שני מיליון חיסונים לכמות של שישה מיליון חיסונים, שיספיקו לשלושה מיליון אזרחים (כל מתחסן מקבל שתי מנות חיסון).

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני שמח לבשר שחתמנו היום עם חברת מודרנה על אספקה של שישה מיליון חיסונים עבורכם, אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה נתניהו. "זה פי שלושה ממספר החיסונים בחוזה המקורי עם מודרנה. זה נותן לנו תקווה. אנחנו רואים את האור בקצה המנהרה. עד אז אנחנו צריכים לשמור על הכללים. המשימה שלנו היא להביא חיסונים, המשימה שלכם – לשמור על הכללים. אם נעשה את זה - אנחנו הולכים לנצח. יחד ננצח את הקורונה".

בנימין נתניהו ויולי אדלשטיין (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
נרגשים לבשר, אבל גם מבקשים להמשיך לשמור על ההנחיות. נתניהו ואדלשטיין | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, אמר: "זו בשורה נהדרת לאזרחי ישראל ולכלכלת ישראל. לא יהיה אזרח שירצה להתחסן ולא תהיה לנו אפשרות לספק לו את החיסון. צוותים מקצועיים התחילו בעבודה מאומצת על אופן חלוקת החיסונים. אבל עד שכולנו נהיה מחוסנים ייקח עוד מספר חודשים וחובה על כולנו להקפיד על ההנחיות ולא להיכנס לשאננות".

רק אתמול התבשרנו: 4 מיליון חיסונים של "פייזר" יגיעו לישראל - ייתכן שכבר בשבוע הבא

הבשורה הנוכחית מצטרפת לזו של אמש, לפיה כמות של 4 מיליון חיסונים של חברת "פייזר" צפויה להגיע לישראל החודש - וככל הנראה שכבר בשבוע הבא, והישראלים הראשונים צפויים להתחסן מיד לאחר שיתקבל האישור לחיסון מה-FDA - כך פרסמנו אתמול (חמישי) לראשונה. 

גורמים בכירים במשרד הבריאות מקדמים בימים אלה תוכנית להגעת החיסונים לישראל בשבוע הבא, עוד בטרם יתקיים הדיון ב-FDA ביום רביעי, שבו ייתכן מאוד שיוחלט לאשר את החיסון לשימוש. לפי התוכנית, מיד כשיתקבל האישור, ניתן יהיה להתחיל לחסן את האוכלוסייה - ולא יהיה כל צורך להמתין לחיסונים, שכבר יהיו בישראל. 

חיסון נגד קורונה. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
עד כה חתמה ישראל על הסכמים לרכישת 10 מיליון חיסונים | צילום: רויטרס

המשלוח הראשון של החיסונים לישראל צפוי להיות גדול הרבה יותר משסברו בתחילה - 4 מיליון חיסונים שיספיקו כדי לחסן 2 מיליון ישראלים (כל מתחסן צפוי לקבל שתי מנות חיסון), והמשמעות היא שתוך זמן קצר, כחמישית מאוכלוסיית המדינה כבר תהיה מחוסנת. ראשונים יחוסנו אנשי הצוותים הרפואיים והאוכלוסייה המבוגרת. 

החיסונים צפויים להגיע לישראל במסגרת מבצע לוגיסטי מורכב. הם יגיעו ישירות למרכז הלוגיסטי של משרד הבריאות בשוהם – והמשרד צפוי לחלק לקופות החולים כ-80 אלף חיסונים מדי יום. מספר החיסונים שיוקצו לכל קופה ייעשה בהתאם למספר המבוטחים של כל אחת. במשרד הבריאות נעשית בימים אלה עבודה מאומצת ומשולבת לקראת קבלה ואחסון מתאים של החיסונים בארץ.