בצל הנתונים שמצביעים על היענות גבוהה בציבור להתחסן נגד קורונה, ראש הממשלה עדכן הערב (שבת) כי ישראל תמשיך להגביר עוד יותר את הקצב - והציב יעד חדש של 150 אלף מתחסנים כל יום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני שוחחתי בסוף השבוע עם ראשי החברות שמספקות לנו את החיסונים ואמרתי להם שהיעד שלנו עד סוף השבוע הקרוב הוא להגיע ל-150,000 חיסונים ביום", אמר נתניהו בסרטון שפרסם. "זה דבר פנטסטי, אבל סדר גודל כזה זה שיא עולמי. ביקשתי מהם שידביקו את קצב האספקה של החיסונים לקצב ההזרקה, והם אמרו לי שהם חושבים שהם יכולים לעשות זאת".

נתניהו הסביר כי "זה השלב הקריטי, השלב הראשון, כי פה נמצאת כל האוכלוסיה בסיכון, כל הצוותים הרפואיים, כל האנשים מעל גיל 60. בשכבה הזאת נמצאים 95% מהתמותה. ברגע שגמרנו את השלב הזה - תוך 30 יום אנחנו יכולים לצאת מהקורונה, לפתוח את הכלכלה ולעשות דברים שאף מדינה לא יכולה לעשות".

השאיפה: תוך חודש - לחסן את כל האוכלוסיות בסיכון 

"אחר כך יבואו עוד 4.5 מיליון ועוד 4.5 מיליון אבל זה השלב הקריטי ואנחנו יכולים להשיג אותו. בשורה ענקית", סיכם ראש הממשלה. "אבל בקשה - אנחנו הולכים למבצע חיסונים ענק שאין כדוגמתו בעולם ואני מבקש מכם תוך כדי זה לעשות את הסגר הקצר והמהודק. שני הדברים יחד מוציאים אותנו מהקורונה ראשונים בעולם. שבוע טוב".

מנתונים שהגיעו לידי N12 היום עולה כי רבע מיליון ישראלים התחסנו עד כה: מאה אלף איש התחסנו בקופת החולים כללית, 57 אלף במכבי, 23 אלף במאוחדת, 16 אלף בלאומית ו-70 אלף עובדים בבתי החולים. מבצע החיסונים נמשך גם היום למרות ניסיון הרבנים והמפלגות החרדיות למנוע חיסון בשבת. עד כה התחסנו בישראל 2.41 איש על כל 100 נפש, נתון שמציב את ישראל במקום השני בעולם במספר המתחסנים.

לצד מתן החיסונים בבתי החולים, כלי נוסף שיאפשר להגדיל את מספר המתחסנים ופורסם ביום חמישי לראשונה ב-N12 הוא האישור שנתן משרד הבריאות להגדיל את מספר מנות החיסון שיופקו מכל בקבוקון. כשהחיסונים הראשונים הגיעו לישראל ולמדינות נוספות התגלה כי חלק מהבקבוקונים מכילים כמות שמספיקה ל-6 ואף ל-8 מנות ולא רק ל-5 כפי שהעריכו. ההנחיה החדשה והצטרפותם של בתי החולים למבצע החיסונים יסייעו למשרד הבריאות לעמוד ביעד שהוצב.