הערב (חמישי) דיווחנו במהדורה המרכזית על זינוק בתחלואה במגזר החרדי כשמספר החולים המאומתים הוכפל בתוך שישה ימים בלבד, ומקדם ההדבקה הפך לגבוה בישראל. לאור המצב, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, קיימה הערב תדרוך מיוחד לתקשורת החרדית ואמרה: "אנחנו נמצאים בימים קריטיים במגזר החרדי, ישנה קפיצה משמעותית בתחלואה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התדרוך של אלרעי פרייס מגיע לאור העלייה הדרמטית בתחלואה במגזר. על פי הנתונים שהציגה, שיעור הבדיקות החיוביות עלה פי 3 בשבועיים האחרונים ומספר המאושפזים במצב קשה עלה פי 2.5 בתוך שבוע, כשהתחלואה מתבטאת בכל שכבות הגילאים. בירושלים למשל, כל השכונות החרדיות הפכו לאדומות. עוד עולה מהנתונים, כי מספר המאומתים במגזר החרדי מהווה 12% מכלל המאומתים, 6% מהמאושפזים ו-4% מהחולים קשה. מגמת העלייה מדאיגה את משרד הבריאות ונראה כי עם הגידול במספר המאומתים, יגיע גם גידול במספר המאושפזים והחולים קשה. 

"רואים בימים האחרונים קפיצה משמעותית בתחלואה במגזר החרדי, אחוז הבדיקות החיוביות מעיד גם על תחלואה חבויה", הדגישה אלרעי פרייס. לדבריה, הסיבה לעלייה הדרמטית נובעת משאננות ומירידה במשמעת: "אני שומעת מהשטח שחל שינוי בהתנהגות. יש תחושה של הגעה לחסינות עדר, כך שיש יותר התקהלויות ופחות הקפדה על הכללים". עם זאת, אלרעי פרייס סייגה את דבריה ואמרה כי חרדים רבים שומרים על ההנחיות.

שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור (צילום: החדשות )
שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור | צילום: החדשות

מוקדם יותר היום התראיין פרויקטור הקורונה נחמן אש לתוכנית "שש" עם עודד בן עמי, והתייחס לעליית התחלואה באוכלוסייה הכללית ולמבצע החיסונים המתקרב. "אנחנו רואים את האור שבקצה המנהרה, אך יש עוד דרך לעבור. בחודש הקרוב נצטרך ליצור מגבלות שיפחיתו את התחלואה. חייבים לעשות זאת, אחרת נגיע למספר עצום של חולים קשים ולעומסים שאנחנו מכירים מהגל השני", אמר.