ויסאל אבו אחמד בת ה-28 מנצרת מתה אתמול (חמישי) מקורונה בבית החולים רמב"ם – ללא כל מחלות רקע. כעת, משפחתה טוענת לרשלנות של בית החולים האנגלי בנצרת, בו אושפזה לפני שהועברה לרמב"ם. את גופתה, טוענים בני המשפחה, נאלצו לטמון בעצמם בניגוד לנהלים המקובלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שויסאל בת ה-28 מנצרת אובחנה כחולת קורונה, היא אושפזה במצב קשה בבית החולים האנגלי בעיר. בעקבות התדרדרות במצבה, היא הועברה במצב קשה מאוד לבית החולים רמב"ם ואושפזה במחלקת טיפול נמרץ, וחוברה למכשיר אקמו. על אף ניסיונות להציל את חייה, אתמול היא נפטרה בבית החולים והלוויתה נערכה היום בצהריים.

משפחתה של ויסאל טוענת כי בית החולים האנגלי בו אושפזה תחילה התרשל בכל הקשור לטיפול בה – ומוסיפים כי לאחר מותה נאלצו לטמון אותה לבדם, ללא המיגון הנדרש. "בת דודה שלי צעירה ובריאה", סיפר בן דודה אחמד אבו אחמד. "היא למדה חשבונאות והיה לה עסק משלה".

"לפני שבוע חלתה, האחיין שלה חלה בקורונה, אחותה חלתה - וכל המשפחה נכנסה לבידוד כולל המנוחה", אמר. "היא הרגישה חום 39 מעלות, ומיד דווח על זה לרשויות. הזמינו אמבולנס, היא יצאה לאמבולנס על הרגליים ומשם הובהלה לבית החולים האנגלי בנצרת. אנחנו לא מבינים מה קרה שם בבית החולים ודורשים לבדוק מה קרה".

הצוות הרפואי במחלקת הקורונה של צה"ל ברמב"ם (צילום: דובר צה"ל )
ברמב"ם טוענים: הובאה לאחר התדרדרות במצבה | צילום: דובר צה"ל

עוד סיפר אבו אחמד: "אנחנו בהלם טוטאלי, לא מבינים מה קרה, איך קרה, ושוב אני מעלה תהייה - איך היא חלתה בקורונה ואנחנו מבינים היום, לאחר שהיא הובאה למנוחות, איך יכול להיות שהרשויות לא נוקטות צעדים ונתנו לנו, בני המשפחה, לטמון אותה בעצמנו. הביאו אותה עם אמבולנס, הורידו את הגופה - ומי שהיה בבית העלמין השתתף בלטמון אותה".

מבית החולים רמב"ם בו נפטרה ויסאל, אמרו: "הצעירה שאובחנה כחולת קורונה הובאה מבית החולים בנצרת לאחר התדרדרות במצבה – על ידי צוות אקמו שנסע לפני שלושה ימים בשעות לפנות בוקר לנצרת בניסיון להציל את חייה. לצערנו, למרות מאמצי הרופאים, נקבע מותה".

בבית החולים האנגלי בנצרת, כנגדו טוענת המשפחה לרשלנות, טוענים כי מצבה של ויסאל היה בלתי הפיך והיא קיבלה טיפול הולם. " אנחנו משתתפים בצערה של משפחת אבו אחמד", נמסר מבית החולים. "המנוחה הייתה במצב קשה מאז שהיא הוכנסה למחלקת קורונה בבית החולים האנגלי, לאחר שנדבקה בקורונה, מה שגרם לנזק בלתי הפיך בריאות".

עוד הוסיפו: "מצבה התדרדר בצורה קשה וצוות בית החולים ביצע פעולות החייאה. נוצר קשר עם בית החולים רמב"ם על מנת להעביר אותה לשם, ולחבר אותה לאקמו. היא הועברה לשם במצב קשה אך יציב. בית החולים האנגלי טיפל במנוחה כמו שצריך - אבל לצערנו נקבע מותה בבית החולים רמב"ם. אנו חוזרים ופונים לבני החברה הערבית לשמור על הנחיות משרד הבריאות".