עוד בכיר הפר את הנחיות הסגר: הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, הפר בערב חג הסוכות האחרון את המגבלות שהוטלו על כלל אזרחי ישראל כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה ואירח בביתו את חמיו וחמותו - כך פרסמנו הערב (חמישי) לראשונה במהדורה המרכזית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהפרטים שהגיעו לידינו עולה שכוכבי אירח את הורי אשתו בביתו שנמצא ביישוב קהילתי בצפון הארץ בערב החג שחל ביום שישי האחרון, זאת למרות ההנחיה של משרד הבריאות שקובעת שאסור לאדם להתארח בבית של אדם אחר - זאת ללא קשר למגבלת המרחק.  

"הרמטכ"ל נמנע לאורך כל התקופה מלארח ולהתארח שלא על פי ההנחיות", נמסר בתגובה מדובר צה"ל. "בערב המדובר הגיעו הורי אשת הרמטכ"ל, הגרים במרחק שלושה בתים, ושהו בחצר הבית בלבד, תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכות, וזאת מתוך הבנה מוטעית שההנחיות מאפשרות מפגש בשטח פתוח. הרמטכ"ל מצר על כך ולוקח אחריות מתוך הבנת החשיבות העליונה בשמירה על ההנחיות". 

הרמטכ"ל כוכבי הוא כאמור אינו היחיד שהפר את הנחיות משרד הבריאות בימים האחרונים - ומצטרף לשורה ארוכה של בכירים שהפרו אותם, בהם גם ראש השב"כ נדב ארגמן, שמוקדם יותר היום מסר את התנצלותו על כך שהפר את המגבלות בחג

ראש השב"כ נדב ארגמן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
גם הוא הפר את ההנחיות. ראש השב"כ נדב ארגמן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

"ראש השירות מצר על אירוע זה ולוקח עליו אחריות מלאה", נמסר בהודעת הארגון שפורסמה לאחר הדיווח על הפרת ההנחיות מצדו בתאגיד 'כאן'. "בניגוד לדיווח, היחידים ששהו בבית הם ילדיו וילדיה של רעייתו", נמסר. "סך הנוכחים, כולל בני הבית הקבועים, היה 8 אנשים, אשר שהו באוויר הפתוח. כמו כן, בתו אינה מתגוררת קילומטרים רבים ממנו (כמצוין בדיווח) - מדובר בחיילת המתגוררת לסירוגין בבית אביה ובבית אמה".