פחות מ-48 שעות לפני שנכנסים לסגר השלישי, מסיבה הומה אדם התקיימה היום (שישי) בפארק הירקון בתל אביב. בתיעוד מהמקום נראים כ-1,000 איש רוקדים בצפיפות, ללא ריחוק חברתי, כשרבים מהם לא עוטים מסכות כלל. מוקדם יותר היום התפרסמו סרטונים שחשפו התקהלויות צפופות במרכזי הקניות והשווקים.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אותה מסיבה היא ככל הנראה נקודת הסיום של מיזם רכיבה יחידנית FIT TLV שמתקיים בתל אביב. במסגרתו, מאות בני אדם רוכבים באופניים ובקורקינטים במשותף ברחבי העיר. לא ברור אם כל משתתפי המסיבה הם חלק מהמיזם, ואיך היא התפתחה להתקהלות המונית שכזו. 

בדף הפייסבוק של המיזם, מארגניו מסבירים: "בריאות זה לצאת לאוויר הפתוח, להזיז את הגוף, לפגוש חברה, לרקוד, לצחוק, לחוות, לנשום. כבר תקופה שאזרחי ישראל לא נושמים, לא רואים את יקיריהם, לא מחייכים, אולי הם משטחים את העקומה ואין להם קורונה, אבל זה לא הופך אותם לבריאים. אנחנו לא מאותם מכחישי קורונה, אנו פועלים באחריות ושומרים על הכללים, רק שלצידם אנחנו שומרים גם על השפיות". 

ישראלים רבים הגיעו היום גם למרכזי הקניות, הקניונים והשווקים, שהחל מיום ראשון ב-17:00 יסגרו את שעריהם. כנראה, הצורך להצטייד בציוד ובבגדים לתקופה הקרובה, הביא המונים להתקהל במקומות הללו, והתמונות שהגיעו משם מעידות על העומסים החריגים.