החיסונים מגיעים: כמה ימים דרמטיים ומכריעים צפויים לנו, אך אם הכול יעבור כמתוכנן, החל מהשבוע הבא אזרחי מדינת ישראל יוכלו להתחסן לקורונה. מחר (רביעי) ובימים הקרובים, צפויים להגיע לנתב"ג בין 100-200 אלף חיסונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החיסונים שיגיעו יועברו מיד לאחסון ב'קירור עמוק' בחברת טבע ומשם בישראל יחכו לאישור של ה-FDA של החיסונים שצפוי להגיע ביום חמישי הקרוב. כשזה יקרה משרד הבריאות צפוי לאשר את החיסון גם כן. בנוסף, 5 ימים בלבד - זה זמן התוקף של החיסון מהרגע שהוא יוצא מהקירור - ועד שהוא מגיע אלינו.

ה-20 לחודש הוא היעד להתחלת חיסון כשבאמצע השבוע הבא חלוקת החיסונים צפויה להתחיל. הם יינתנו קודם לצוותי הרפואה בבתי החולים ולאחר מכן לקופות החולים. הדרכים בהן נוכל להגיע כדי להתחסן הן שתיים. אחת הדרכים לחיסון היא באמצעות דרייב אין, או באמצעות המרפאות המרכזיות באזור המגורים.

על מנת לעודד את החיסונים, המדינה פועלת לתת תמריצים למתחסנים. המתחסנים יזכו להטבות מהמדינה כמו פטור מבידוד לכל מי שיתחסן, גם אם נחשף לחולה קורונה או חזר ממדינה אדומה. בנוסף המדינה תאפשר כניסה חופשית לבתי מלון, חדרי כושר, מוסדות תרבות ואירועי ספורט.