בדרך לסגר נוסף? אחרי סיבובי פרסה רבים והתלבטויות לגבי הטלת מגבלות לימי חג החנוכה, החליטה הממשלה לאור עמדת קבינט הקורונה שלא להשית סגר לילי או מגבלות כל שהן בימים אלה. עם זאת, נדמה כי במשרד הבריאות משוכנעים כי בצל העלייה בתחלואה, אין מנוס מכניסה לסגר תוך עשרה ימים בלבד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נציין כי ההחלטה שלא להנחות על מגבלות לחג החנוכה, הייתה מותנית בשני משתנים חשובים –הראשון הוא חציית סף של 2,500 נדבקים והשני הוא עלייה למקדם הדבקה מסוים , אליו אנחנו קרובים מאוד. במקרה שהשניים יתממשו, ימליץ משרד הבריאות על ריסון מהודק – מהלך דומה במאפייניו לסגר, אך ללא סגירה של מערכת החינוך ובלי החלת מגבלות תנועה.

כל ההערכות במשרד הבריאות מצביעות על כך שיש לנקוט בכניסה לסגר או לריסון מהודק בעוד כשבוע. יתר על כן, שר הבריאות אומר בשיחות סגורות כי צריך נס חנוכה כדי שלא ניכנס לסגר נוסף. כמוהו, כל הבכירים במשרד מעידים על כך שאין מנוס ממהלך זה, כשאלה החשובה היא מתי נעשה זאת?

למרות הכוונה להיכנס לסגר בתוך כעשרה ימים, חשוב לזכור כי בידיה של מדינת ישראל מלאי חיסונים עבור הסבב הראשון. בקופות החולים יש חשש גדול  שלא יגיעו די ישראלים להתחסן. חשש זה, שהועבר למשרד הבריאות ולראש הממשלה, עשוי להביא למצב בו תעדוף הקשישים יגרום לכך שחיסונים רבים יישארו במקפיאים לחינם.

הפתרון שהציעו קופות החולים לטיפול בבעיה הוא לבטל את סולם התעדוף, אלא אם תהיה נהירה גדולה לקופות החולים עם רבים שירצו להתחסן. אם אכן החיסון יאושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני (ה-FDA) מסתמן שכבר בשבועיים הקרובים יהיה אפשר להתחיל במבצע החיסונים הראשון גם בישראל.