בצל החשש בקרב חלקים בציבור הישראלי מהחיסונים של פייזר ומודרנה שאושרו במהירות חסרת תקדים בידי ה-FDA, מנהיגים חרדים עודדו היום (ראשון) את הציבור לצאת ולהתחסן. הרב קניבסקי, מנהיג הציבור הליטאי, אמר כי צריך "לא לפחד" ולצאת להתחסן, והאדמו"ר מגור יעקב אלתר צפוי להתחסן הערב ובכך לשמש דוגמה לציבור המאמינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

אלתר בן ה-81, שעומד בראש החצר החסידית הגדולה בישראל, הוא בכיר האדמו"רים. מסר ההתחסנות שלו מהדהד מקצה העולם החרדי ועד קצהו. והוא לא לבד, גם אריה דרעי, ח"כ פינדרוס, הרב הראשי ואביו של הרב הראשי צפויים להתחסן ובכך להסיר את הדאגה מהימנעות והתנגדות לחיסונים במגזר החרדי.

זריקת העידוד הגיעה הערב גם מהרב קניבסקי שאמר הערב ליו״ר סיעת יהדות התורה יצחק פינדרוס בסרטון שהופץ: "לא לפחד, צריכים ללכת להתחסן". בסרטון נראה נכדו שואל אותו האם צריך להתחסן או שרק אפשר להתחסן – וקניבסקי עונה מיד - "צריך". לאחר מכן נכדו שואל אותו מה לגבי אלה שמפחדים שהחיסון יזיק להם, וקניבסקי עונה – "לא לפחד".

ועדיין, יצוין כי ישנו קומץ מתנגדי חיסונים בקרב החרדים, אך חשוב להדגיש ששיעורם מהציבור לא שונה משיעור המתנגדים בכל האוכלוסייה. יצוין גם כי לאחרונה חלה עלייה בתחלואה במגזר – בני ברק נהייתה אדומה, וכך גם אלעד, ביתר עלית, וערים חרדיות נוספות שמצטרפות לרשימת הערים האדומות.