פרסום ראשון: על רקע הוויכוח בין משרד החינוך למשרד הבריאות, מסמך פנימי של משרד הבריאות חושף עד כמה תלמידים מדבקים ובאיזה גילאים. על פי נתוני המסמך, שפורסמו הערב (שני) בתוכנית חיסכון, לפחות 80 אלף מבוגרים נדבקו על ידי תלמידים. בחודש האחרון חל זינוק במספר המבוגרים שנדבקו על ידי תלמידים. התלמידים המדבקים ביותר הם בני העשרה בכלל ובני 17 בפרט, שמדביקים בעיקר את הוריהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי המסמך, בחודש דצמבר שטרם הסתיים ניכרת עלייה הן במספר ההדבקות של בגירים על ידי תלמידים והן בשיעור ההדבקות של בגירים על ידי תלמידים. העלייה במספר ההדבקות עלולה להעיד על פתיחה מהירה מדי של בתי הספר לאחר הסגר השני. פתיחת בתי הספר היא זו שיצרה את מספר מקרי ההדבקה הגבוה ביותר של מבוגרים על ידי תלמידי מאז פרוץ המגפה.

הוויכוח הסוער בין משרד החינוך למשרד הבריאות בסוגיית ההדבקות במערכת החינוך התקיים היום גם בטוויטר. שר החינוך יואב גלנט צייץ: "בימים האחרונים שוב נשמעים קולות מאשימים מצד פקידי משרד הבריאות נגד תלמידי ישראל. פעם אחר פעם הוכיחו הנתונים כי בתי הספר אינם מקדמי תחלואה, אלא מרסני תחלואה".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, השיב: "אשמח לראות את הנתונים עליהם אתה מתבסס. פרופ' איתמר גרוטו, פקיד במשרד הבריאות".