דרמה בדיון בכנסת: שעות לפני הדיון בקבינט על הגבלות נוספות, התכנסה הבוקר (שני) ועדת הקורונה בכנסת לדון במצב התחלואה. לאחר שלא עלה נציג בכיר ממשרד הבריאות, יו"ר הוועדה ח"כ שאשא ביטון גילתה שמשרד הבריאות החליט שלא להשתתף בדיון - ונעלה את הוועדה. מנגד, במשרד טענו ששלחו נציגים אחרים, שלא הותר להם לדבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שאשא ביטון הקציבה 20 דקות למשרד הבריאות להעלות נציג בכיר - מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר חזי לוי או ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור. היא הבהירה שאם לא יעלה נציג, היא נועלת את הדיון ללא התייחסותם - וכך אכן קרה. 

פרופסור חזי לוי וד"ר שרון אלרעי פרייס (צילום: משרד הבריאות)
לא עלו לדיון. אלרעי-פרייס ולוי | צילום: משרד הבריאות

"משרד הבריאות מבזה את ועדות הכנסת ואת האזרחים", הצהירה. "משרד הבריאות מפקיר את בריאותם של אזרחי מדינת ישראל ומאות אלפי אנשים בניהם: נכי צה"ל, נכים כלליים, אנשים עם מחלות ניווניות, אנשים בשיקום רפואי, גמלאים - שזה מה שמסייע להם לשמור על בריאותם בשלב זה של חייהם - ועוד רבים אחרים שזה מקור לבריאותם הפיזית והנפשית".

עוד האשימה כי התנהלות המשרד נובעת מ"הסתכלות צרה על תחום הבריאות רק דרך עיני הקורונה וחוסר אומץ או יכולת לטפל בצורה נכונה במשבר הקורונה בכללותו, לצד כמובן מניעת התפשטות הנגיף. במקום להגיע לוועדה ולראות איך מצילים את בריאותם של האנשים. יושבת ד"ר שרון אלרעי ובכירים נוספים במשרד הבריאות וחושבים איך לסגור מחדש את מדינת ישראל. זה לא לדאוג לבריאות הציבור: אנחנו מצפים שמשרד הבריאות יעמיד נציג שיוכל לבוא ולהסתכל בעיניים של כל האנשים שהגיעו לכאן".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "בניגוד לטענות שהושמעו, שני נציגים של המשרד הרלוונטיים לנושא הדיון, ד"ר אריק האס ומר אביחי שגב, הגיעו לוועדת הקורונה של הכנסת. לצערנו לא ניתנה להם רשות הדיבור".