למעלה משנה שבית החולים "לניאדו" שבנתניה פונה למשרדי הבריאות והאוצר בבקשה לקבלת תקציב נוסף לטובת הגדלת מחלקת הטיפול הנמרץ בבית החולים. מתוך הבנה שבקשתם נדחית שוב ושוב אך מצוקתם הולכת וגדלה, החליטו בבית החולים לנקוט צעד לא שגרתי ולגייס מהציבור את 4 מיליון השקלים שחסרים להם באמצעות קמפיין מימון המונים. החלטה זו מציפה את השאלה: מדוע בית החולים ציבורי, שמתקיים בין היתר מכספי ציבור, צריך לפנות לקמפיין מימון המונים ולגייס כסף מאזרחים לטובת הגדלת מחלקה?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מחלקת הטיפול הנמרץ של בית החולים "לניאדו", שאמורה לשרת את חצי מיליון תושבי נתניה והשרון, מחזיקה נכון לימים אלה ב-6 מיטות טיפול נמרץ במחלקה שנמצאת על שטח של 250 מ"ר. בעקבות קמפיין מימון ההמונים, מקווים בבית החולים לגייס תרומות בסך 4 מיליון שקלים, שבאמצעותם ירכשו 15 מיטות אשפוז נוספות וירחיבו את שטח המחלקה לגודל של עד כאלף מ"ר. עד כה הצליח בית החולים לגייס מיליון ש"ח מתורם. 

בימים שקדמו לקורונה, גם "לניאדו" - כמו בתי החולים אחרים - היו מתקיימים בין היתר ממימון פילנתרופי שהיה מגיע אליהם, אך כיום לרבים מהתורמים אין את האפשרות להמשיך ולתרום לבית החולים כפי שעשו בעבר. 

בית חולים לניאדו (צילום: דוברות בית חולים לניאדו)
בית חולים לניאדו | צילום: דוברות בית חולים לניאדו

"בתי החולים הציבוריים במצוקה. המדינה מתקצבת את בתי החולים הממשלתיים, מתקצבת אותנו בחסר ומשאירה אותנו להסתדר בכוחות עצמנו. לבית החולים לניאדו אין את היכולת להמשיך להמתין להחלטות הממשלה, עבור חייהם של 500,000 תושבי נתניה והסביבה", אמר נדב חן מנכ"ל בית החולים לניאדו. "הגענו לשלב הקריטי שהזדקנות האוכלוסיה לצד הגידול הדמוגרפי המבורך  מצריך בדחיפות הגדלה משמעותית של מחלקת טיפול נמרץ כדי שנוכל לקלוט ולטפל בחולים במצבים קריטיים בצורה איכותית.

"אנחנו פונים לציבור הרחב שיתרמו שקל אחד ליום למשך שנה לטובת בניית טיפול נמרץ, כי אין לי ברירה אחרת. אם הייתי מקבל את אותו סיוע שמקבלים בתי החולים הממשלתיים, לא הייתי צריך לקבץ נדבות מהציבור.

"מדובר במדיניות סדורה של הממשלה", הוסיף, "מדיניות שמאלצת אותנו - בתי החולים הציבוריים לגייס תרומות מהציבור הרחב. בצל משבר הקורונה העולמי, תרומות גדולות מהארץ ומחו"ל נפסקו כמעט לחלוטין וזו הסיבה שאנחנו פונים לנדיבות הלב של הציבור הישראלי".

לינק לתרומה באתר או באפליקציה

לינק לתרומה באפליקצית ביט

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il