"אחרים כבר היו מרימים ידיים": כבר 20 שנה שכרוואן חג'אג'רה, בת 43 מכעביה שבצפון הארץ, רצתה להגשים חלום ולהפוך לאם. אחרי שנישאה לראתב, ניסו השניים להפוך להורים, ולאחר שלא הצליחו להרות באופן טבעי, פנו לעזרה רפואית: "לפני 20 שנה זה היה פחות פופולרי ללכת לטיפולי פוריות, בטח במגזר הערבי", נזכרת חג'אג'רה ומוסיפה, "אבל לנו זה לא הפריע. רצינו להפוך למשפחה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אלא שהדרך להגשמת החלום הייתה ארוכה ומורכבת. במשך 15 שנים ארוכות נעזרו השניים במומחים שונים ועברו טיפולי פוריות בזה אחר זה. במהלך השנים חלק מהטיפולים הניבו הריונות, אך אלו לא התפתחו לכדי לידה מיוחלת: "עברתי שבע הפלות, כולל לידה שקטה", מספרת חג'אג'רה בעצב, "אבל היינו אופטימיים והאמנו שתורנו עוד יגיע".

לפני 5 שנים קיבלו בני הזוג החלטה לנסות ולהגשים את חלומם להפוך להורים בצורה אחרת. "החלטנו ללכת לתהליך של אימוץ. הבנו שיכול להיות שלא נצליח להרות, אבל זה לא אומר שאי אפשר להפוך להורים", מסבירה חג'אג'רה, "גם המהלך הזה לא מאוד נפוץ בחברה הערבית, אבל אנחנו לא נתנו לשום דבר לעמוד בדרכנו".

אחרי 3 שנים, זכו בני הזוג חג'אג'רה לחבוק תינוק בן 3 חודשים ששינה את חייהם מקצה לקצה. אלא שלא די בכך: זמן קצר אחרי האימוץ, הרתה חג'אג'רה באופן טבעי. עם זאת, למרבה הצער, ההיריון לא צלח והסתיים בלידה שקטה בבית החולים רמב"ם. "הייתה תחושה גדולה של אופוריה. ראינו איך אנחנו הופכים למשפחה גדולה ומאושרת, אבל זה שוב לא קרה", שחזרה בעצב.

הנס סוף סוף קרה: בת בריאה נולדה אחרי שני עשורים 

מצוידים באופטימיות שמלווה אותם כבר שנים, בני הזוג ניסו שוב טיפולי פוריות, נחלו עוד אכזבות, ולבסוף - בדצמבר האחרון, 20 שנה אחרי שהתחילו לנסות, חלומם של הזוג סוף סוף התגשם והם הרו באופן טבעי. לפני ימים אחדים הגיעה חג'אג'רה שוב לבית החולים רמב"ם, הפעם בנסיבות משמחות. בניתוח קיסרי היא ילדה תינוקת בריאה במשקל של 3.118 ק"ג ושמה ג'ורי (ורד יפהפה). 

את ההיריון ליווה לכל אורכו ד"ר נדיר גאנם, רופא בכיר במערך ההיריון והלידה של רמב"ם, שגם יילד את חג'אג'רה: "ההיריון היה תקין ובריא, אך מפאת גילה וההיסטוריה של כרוואן, היא הוגדרה כיולדת בסיכון ולכן ליווינו אותה באופן צמוד על מנת שהפעם תצא בידיים מלאות הביתה", מסביר ד"ר גאנם, "זה סיפור מרגש ואנחנו מאושרים להיות חלק ממנו ומהסוף הטוב שלו".

חדר יולדות (צילום: פלאש 90 - משה שי, חדשות)
כרוואן חזרה למחלקת היולדות, ויצאה ממנה עם בת בריאה | צילום: פלאש 90 - משה שי, חדשות

לדברי ד"ר עופר פאינרו, מנהל יחידת ה-IVF של רמב"ם ומומחה בתחום הפוריות, לידה של ילוד חי ובריא אחרי כל כך הרבה שנות טיפולים, הופכת בשנים האחרונות ליותר ויותר רווחת, אך בהחלט לא מהווה מחזה רגיל: "15 או 20 שנה של טיפולי פוריות הם לא עניין של מה בכך. במרבית המקרים הרופאים או המטופלים היו כבר מרימים ידיים. במקרה הזה יש לנו זוג אופטימי וחזק במיוחד, שהצליח גם להביא ילד לעולם".

עם התינוקת החדשה בידיה, החיוך של חג'אג'רה לא יורד מפניה: "הילד הגדול שלנו וכולנו פשוט בעננים. היה לנו היריון מושלם וחווית לידה מדהימה. הצוות ברמב"ם פשוט עטף אותנו ועכשיו אנחנו משפחה גדולה כמו שרצינו להיות כל הזמן. לא ויתרנו אף פעם על הבית ועל המשפחה. כל הזמן הייתה לנו תקווה. אמרנו 'אלוהים ייתן לנו' והנה - זה קרה. אני מקווה שהסיפור שלנו ייתן לזוגות נוספים השראה. קצת אמונה. כל דבר מגיע בזמן שלו".