ברקע הירידה הדרמטית באחוז החיוביים ובמספר המאובחנים החדשים עם קורונה, שר הבריאות יולי אדלשטיין קיים היום (רביעי) תדרוך במהלך סיור בקורס לחקירות אפידמיולוגיות במועצה האזורית מטה בנימין. אדלשטיין הזהיר מפני התקהלויות ביציאה מן הסגר כדי שלא תהיה עלייה מחודשת והמונית של הדבקה, אבל פתח בדברים אופטימיים: "כולי תקווה שאנחנו לקראת סיומו של סגר מלא בישראל, סגר שמקשה על האנשים בכל התחומים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"במקום מספרים אסטרונומיים של נדבקים אנחנו רואים ירידה", אמר השר. "עצרנו את העלייה בחולים הקשים - אבל צריך לשים לב שלמרות שהנתונים משמחים, גם היום אנחנו מגלים 3,000 נדבקים בתנאי סגר, כלומר ההדבקה עדיין קיימת".

בדיקות קורונה מהירות (צילום: דוברות כללית)
בדיקות קורונה מהירות | צילום: דוברות כללית

אדלשטיין אמר שיש עדיין מי שלא מקפיד על הכללים, וקרא לרשויות להמשיך לשתף פעולה עם אכיפת ההנחיות. "גם האזרחים צריכים לזכור שגם שיהיה מותר לחצות את 1,000 המטרים, זו לא סיבה להשתתף באירועים. גם כשיהיה מותר לפגוש קרובי משפחה זו לא סיבה לגשת ולחבק את דור גיל הזהב, וגם כשחוזרים לבית הספר צריך לעשות זאת בזהירות מרבית. אנחנו במצב שברירי וצריך לפתוח בהדרגתיות". 

מחסום בסגר בירושלים (צילום: Olivier Fitouss, פלאש/90 )
מחסום בירושלים | צילום: Olivier Fitouss, פלאש/90

שר הבריאות הזהיר בדבריו מפני אנרכיה: "זה מעצבן לראות שהעסק של אחר נפתח ואחר לא, אבל אם נגיע לאנרכיה נדרדר את המדינה לאסון בריאותי, כלכלי וחברתי. בואו ניקח דוגמה מאותן רשויות וראשי רשויות שבמקום להסתכל על אחרים אמרו לעצמם מה אפשר לעשות על מנת להתגבר על המחלה. בואו נעשה את זה ביחד".

כאמור, משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 5.4 אחוזים בלבד מבדיקות הקורונה שבוצעו אתמול נמצאו חיוביות, ומדובר באחוז הבדיקות הנמוך ביותר מאז חודש אוגוסט. על פי נתוני המשרד, 2,255 בני אדם אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. הנתונים פורסמו כיממה לפני ישיבת הקבינט שבמסגרתה ייתכן שיוחלט על הקלות בסגר לקראת השבוע הבא.