יממה אחרי שקבינט הקורונה התכנס ואישר הגבלות חדשות על החוזרים מחו"ל, נראה שישראל תיאלץ לצעדים משמעותיים יותר בכדי להתמודד עם נגיף הקורונה. ביממה החולפת נוספו 3,594 מאומתים, ופרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, מעריך שישראל בדרך לסגר. פרופ' אש אמר הבוקר (שלישי) בריאיון לבוקר טוב ישראל בגלי צה"ל, כי יש לנקוט בצעדים מיידים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

משרד הבריאות מעדכן כי ביממה החולפת נוספו 3,594 נדבקים חדשים ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 4.2%. מדובר על שיא במספר המאומתים היומי מאז סוף הסגר השני שהסתיים באוקטובר. בבתי החולים מאושפזים 472 חולים שמצבם מוגדר קשה, תשעה יותר מאתמול. 119 מהם מונשמים.

"אנחנו נמצאים בעלייה של מספרי החולים כבר שבועיים, והם עולים מדי יום. צריך לנקוט בצעדים מיידים", אמר הפרויקטור. "ההחלטה תתקבל היום, לכל המאוחר מחר. יש התלבטות האם ללכת למשהו הדוק יותר מריסון מהודק. סגר הוא אפשרות שנמצאת על הפרק. יכול להיות שזה הצעד היותר נכון כרגע".

פרופ' אש התייחס למצוקת בעלי העסקים: "אני מבין כי הצעדים הם קשים וההחלטה היא מורכבת. יש אוכלוסיות שנפגעות מהצעדים האלה. בוודאי הסוחרים שסוגרים להם את העסקים. חייבים לקבל החלטה שהיא גם נכונה בהיבט הרפואי-בריאותי".

"צעד מוקדם ימנע פגיעה יותר ממושכת בעסקים כי אז הסגר יהיה קצר יותר", המשיך פרופ' אש. "אם הולכים לריסון מהודק הוא צריך להיות בערך 5 שבועות, כדי לרדת במספר המאומתים בצורה משמעותית. נצטרך סגר של שלושה שבועות, אם יוצאים אליו היום".