נציגת משרד הבריאות הכריזה הבוקר (רביעי) כי חזרת הלימודים לכיתות ה' ומעלה תתרחש רק כאשר נתוני התחלואה יעמדו על לא יותר מ-250 חולים חדשים ביום. עוד ציינה כי לא יידרשו קפסולות בגנים ובכיתות א' ו-ב'. את הדברים אמרה בדיון של הוועדה לביקורת המדינה בכנסת בראשות ח"כ עפר שלח בנוגע לחידוש פעילות מערכת החינוך. "אין מחלוקות בין בכירי המשרד - כולם מסכימים שזה יקרה רק כשנגיע לתחלואה ברמה כפי שנקבע באסטרטגיה מראש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדובר כעת על חזרה של מסגרות גני הילדים 6-0", הסבירה מנהלת המחלקה לחינוך וקידום הבריאות במשרד הבריאות, אפרת אפללו, "כיתות א' עד ד' יחזרו כשיהיו עד 1,000 חולים ביום. כיתות ה' ומעלה יחזרו רק שנגיע ל-250 חולים ליום".

עוד אמרה אפללו כי "החזרה תהיה באותה דרך כמו שנפתחה שנת הלימודים - בלי קפסולות עד כיתה ג'. השינויים יהיו באופרציה היום-יומית - לא יהיה יותר מעבר של מורים ומפעילים חיצוניים בין קבוצות. יהיה חידוד של הנהלים לצוותי המורים והגננות על כך שבהתנהלות היום-יומית יהיו עם מסכות. נשקלת המלצת משרד הבריאות שיצטרכו בנוסף גם משקף פנים מעל המסכה".

בדיון השתתפה גם מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד שתקפה את משרד החינוך. "הפקידות של משרד החינוך מנותקת מהשטח - המתווים לא ישימים בשטח", אמרה, "בלי שיתוף פעולה של הצוות שום מתווה לא יצלח. אין שיתופי פעולה כרגע ולכן המתווים מתפוצצים".

אילוסטרציה- תלמידים (צילום: Monkey Business Images, Shutterstock)
צילום: Monkey Business Images, Shutterstock

ביום שבת פרסמנו כי ב-510 מוסדות חינוך שבהם התגלתה תחלואה רחבה - 372 מהם, רוב מכריע - הם מהמגזר החרדי. 112 מהם מהמגזר הכללי, ו-26 בלבד מאותם מוסדות הם מהמגזר הערבי. ב-2,500 בתי ספר יש בין חולה קורונה אחד לשניים בלבד.