פרסום ראשון: משרד הבריאות צפוי להמליץ לציבור להתכנס רק במסגרת המשפחה הגרעינית במהלך חגי דצמבר ובהם חנוכה, כריסמס ונובי גוד. כמו כן, מסתמנת הסכמה פנימית במשרד שלא לבקש מהקבינט להטיל מגבלות נוספות או עוצר לילי בחנוכה. עם זאת, כלל גורמי המקצוע ובהם הפרויקטור אש, חוששים מהדלקת הנרות ההמונית ומההתקהלויות הרחבות והמפגשים המשפחתיים. בכירים במערכת הבריאות: אם לא נפתח עוד תחומים, אפשר לשלוט בתחלואה. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במשרד הבריאות מתקיימים בימים האחרונים התייעצויות ודיונים פנימיים באשר לשאלת ההגבלות החדשות שיוצגו לקבינט הקורונה. בכירי המשרד החליטו שלא לדרוש הטלת סגר לילי בחנוכה. "המספרים לא מצדיקים את הטלת ההגבלה החמורה הזאת", אמרו והטילו ספק במידת יעילותו של מהלך כזה.

קניון איילון (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
משרד הבריאות ימליץ לסיים את הפיילוט | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בנוגע לקניונים, ההערכה היא שמשרד הבריאות ימליץ לקבינט על סגירתם ביום ראשון הקרוב עם סיום הפיילוט. הבכירים במשרד טוענים שהקניונים יתרמו לעליית התחלואה. ההמלצה לקבינט תהיה לסגור אותם כדי שלא להטיל מגבלות נוספות.

בכירים במשרד הבריאות אמרו אמש (רביעי) בדיון שהתקיים בנושא כי מדובר בימים מכריעים מבחינת מגמת התחלואה. "או שנצליח לשכנע את הדרג הפוליטי שאי אפשר לפתוח עוד מעבר למה שפתחנו, או שנצטרך לסגת אחורה ואולי אפילו ללכת לצעדים קשים", הזהירו. "אם לא נפתח עוד ונמשיך בסגרים הדיפרנציאליים, אנחנו יכולים להשתלט על התחלואה ואולי אפילו להוריד את המספרים למטה".  

מספר המאומתים החדשים ביממה האחרונה הגיע ל-1,182 ומספר המונשמים הוא 94. שיעור הבדיקות החיוביות ביממה האחרונה הינו 1.9% בלבד, מתוך 63,933 שנערכו. זאת לאחר שהגיע ל-2.2% ביום שני ואף ל-2.6% ביום ראשון. מספר החולים קשה הוא 266, והוא במגמת ירידה מתונה בשבוע האחרון - ביום חמישי לפני כשבוע היה מספר החולים קשה 283.

מספר החולים הפעילים הוא 11,072, וקצב ההכפלה של מספר הנדבקים הוא 15 ימים - והוא פחות או יותר יציב בשבוע האחרון. איש לא מת מקורונה ביממה האחרונה.