בני ברק אומנם הכריזה על הפיכתה לירוקה, אבל גם אחרי שהצליחו תושביה להוריד דרמטית את נתוני התחלואה הגבוהים יש מי שמרשים לעצמם להמשיך לצפצף בבוטות על ההנחיות ולקיים אירועים המוניים. שבוע וחצי אחרי שכתב N12 תיעד מסיבת אירוסין שהתקיימה במסעדה ברחוב שלמה בעיר, חזר אמש (רביעי) הכתב לאותו הרחוב ומצא עשרות חוגגים בחתונה המונית שהתקיימה בגן אירועים בניגוד להנחיות. ניידת משטרה לא סיירה באזור והעובדים אינם מודאגים: "זה מותר, אלה קפסולות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גן האירועים שבו התקיימה החתונה ההמונית נמצא בלב ליבו של רחוב שלמה, רחוב האירועים והשמחות של בני ברק. עם הגעת כתב N12, הוא הבחין בחגיגה גדולה שמתקיימת באין מפריע בגן האירועים. השולחנות היו מכוסים במפות לבנות ועמוסים כל טוב, מוזיקה חסידית התנגנה בקולי קולות על ידי הרכב מוזיקלי שהוזמן במיוחד לאירוע, ועשרות אנשים יצאו ונכנסו למסיבת החתונה.

חתונה בניגוד להנחיות באחד מגני האירועים בבני ברק (צילום: N12)
מצפצפים על ההנחיות. החתונה בבני ברק | צילום: N12

את השומר בכניסה לגן האירועים בקושי ניתן היה לשמוע כשאמר לכתבנו: "בוא נבדוק לך חום". ברקע ניגנה בקולי קולות הלהקה שהרקידה את החתן והכלה ואת עשרות החוגגים שהגיעו למקום. המקום אומנם חולק לרבעים באמצעות בד יוטה, אך חלוקה זו אינה עומדת בתקנות הקורונה והיא לא הצליחה למנוע את הצפיפות.

"האירועים ממשיכים להתקיים פה כרגיל?", שאל כתבנו את אחד העובדים וזה ענה: "איזה? זה פעם ככה ופעם ככה. תלוי בקורונה". כשנשאל אם אין זה מסוכן לחגוג ככה בקורונה, השיב העובד: "לא - זה מותר, אלה קפסולות". רגע לפני שחזר לסועדים, נשאל העובד אם הוא לא מפחד והשיב בתמימות: "מפחד ממה?".

רוב החוגגים בחתונה לא עטו מסכות על פניהם ולא שמרו על ריחוק חברתי - כללים חיוניים כל כך בעת מגפה. למרות קולות הצהלה והמוזיקה הרועשת שבקעה מהמקום, שום ניידת משטרה לא נראתה באופק וקנסות לא חולקו.

האירוע החמור מגיע שבוע וחצי אחרי הביקור הראשון שערך כתב N12 ברחוב שלמה בבני ברק, אז נתקל במסיבת אירוסין במסעדה שקיימה בחצרה אירועים בניגוד להנחיות, מאחורי בד יוטה. השולחנות היו מכוסים במפות לבנות וערוכים היטב לאירוע, וכל העת אורחים נכנסו ויצאו ממסיבת האירוסין שהתקיימה במקום.

תיעוד הפרת הנחיות בבני ברק (צילום: N12)
תיעוד הפרת ההנחיות בשבוע שעבר בבני ברק | צילום: N12

"אתה עובד רגיל בתקופת הקורונה?", נשאל מנהל המקום. "כן, אין בכלל קורונה". נראה שהוא צחק, אבל לאחר מכן תיקן את עצמו: "יש קורונה, אנחנו עושים לפי החוק".

השיחה נקטעה לאחר שברחוב חלפה ניידת משטרה. "יש משטרה בחוץ, שימו מסכות ושמרו על מרחקים", קרא המנהל לעובדים וללקוחות. אחרי שחלפה "הסכנה", הוא הסביר שדבר כזה קורה לא מעט, אך אין ממה לחשוש: "זה 20 איש, מותר לי".

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל ניצבת בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, במסגרתה היא אוכפת על פי דין את הנחיות משרד הבריאות למען ביטחון הציבור כולו, כאשר בימים אלה סגרה בצו מנהלי מספר אולמות אירועים בעיר, לצד מתן קנסות לבעלי המקום והשמחה".