בכיר במגן דוד אדום ירושלים עוכב היום (חמישי) לחקירה בחשד שהיה מעורב בפרשת הבדיקות הפיראטיות של מתנדבי מד"א. הבכיר אף חשוד שקיבל תגמול כספי עבור מעורבותו בפרשה. הוא נחקר כעת ובמהלך היום יוחלט אם לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשד הוא שאותם מתנדבים, חמישה צעירים תושבי ירושלים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, ערכו בדיקות קורונה פיראטיות ואף זייפו את תוצאותיהן תמורת תשלום. הבכיר חשוד שהמעשים הללו היו בידיעתו, ושגם הוא קיבל עבורם תגמול כספי.

אתמול דווח ב-N12 כי אותם צעירים נעצרו בתום חקירה סמויה שניהלה המשטרה. החקירה נפתחה בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה מהנהלת מד"א על חשד שעלה לביצוען של בדיקות קורונה באופן פיראטי לאזרחים.

באותו היום במד"א מסרו כי "לפני מספר שבועות עלו חשדות על התנהלות פלילית לכאורה של כמה מתנדבים הקשורה באיסוף דגימות לזיהוי קורונה. מד"א פנה עם המידע הראשוני אל המשטרה, עוד טרם פרסום הפרשה, ודרש פתיחת בדיקה לבירור העובדות. במהלך חקירת המשטרה התברר כי ישנם מספר מעורבים שנחשדים במעשים הפליליים אשר על פי החשד לכאורה לקחו את החוק לידיים ועשו דין לעצמם".

"יובהר כי מדובר במקרה חמור וחריג ביותר הדורש מיצוי מלא של הדין עם המעורבים", הוסיפו במד"א. "אנו מודים למשטרת ישראל על התגובה המהירה והחקירה המאומצת לאיתור החשודים. פעילותם בארגון של המעורבים הופסקה בתיאום עם המשטרה ואנו ננקוט נגדם בכל ההליכים הנדרשים על פי חוק. אנו מחזקים את ידיהם של עשרות אלפי עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום העושים בנאמנות ובמסירות לילות כימים למען בריאותם של אזרחי ישראל".