אנחנו יודעים שלעלים ירוקים יש מגוון רחב של יתרונות בריאותיים. הם עשירים בנוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים וצריכתם יכולה לעזור לשדרג משמעותית את התפריט היומי שלכם, במיוחד אם אתם בעניין של תזונה נכונה ובריאה. מנגולד, תרד, גרגיר הנחלים, חסה ובוק צ'וי הם רק חלק מהמגוון הרחב של עלים ירוקים שכדאי לשלב בתפריט שלכם – אבל רבים נוטים לשכוח מסוג נוסף של עלים ירוקים סופר בריאים – עלי בייבי, או בשם העברי – עלעלים – תערובת של עלים ירוקים מלאים ביתרונות בריאותיים.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

ידעתם שאחד היתרונות הבולטים של עלי הבייבי הוא היכולת שלהם לשפר את מצב הרוח? והם אף נחשבים לנוגדי דיכאון – כיוון שהם מכילים חומרים מזינים שיכולים להפחית דיכאון. בעלי בייבי יש אבץ, מגנזיום, סידן, אשלגן, ויטמין A, ויטמין C ו-ויטמין K – כל אלה יכולים להעניק לכם בוסט רציני למצב הרוח (וגם שלל יתרונות בריאותיים נוספים, עליהם נפרט בהמשך).

עלי בייבי הם למעשה תערובת של עלים שונים עם יתרונות בריאותיים דומים: עלי רוקט, גרגיר הנחלים, סלק עלים, תרד ומיזונה. זה הופך את העלי הבייבי לתוספת סופר בריאה לסלטים ולכריכים, במיוחד כי היא מכילה מגוון של סוגי עלים שכל אחד מהם בעל ערך תזונתי גבוה. בעלי בייבי יש גם כמות גבוהה במיוחד של ויטמין K, שנחשב למשפר מצב רוח וגם טוב לבריאות העצמות. "אם אתם צורכים מזונות עשירים בערכים תזונתיים, במיוחד כאלה עם תכונות אנטי-דיכאוניות, כמו עלים ירוקים, אתם באופן אקטיבי מגנים על המוח שלכם מפני דיכאון", מסביר ד"ר דרו רמזי, פסיכיאטר שמתמחה בתזונה.

עלי בייבי (צילום:  Natali Zakharova, shutterstock)
מיקס של עלים ירוקים סופר בריאים | צילום: Natali Zakharova, shutterstock

עוד ב-mako בריאות:
>> זה מה שיקרה לגוף שלכם אם תתעוררו כל יום ב-5 בבוקר
>> זה מה שצריך לעשות כדי לפצות על יום של ישיבה
>> 52 קילו ב-9 חודשים, בלי לוותר על פיצה יומית

כאמור, היתרונות הבריאותיים של עלי בייבי לא רק מסתכמים בשיפור מצב הרוח ובריאות העצמות, הנה עוד כמה סיבות בריאותיות למה כדאי לאכול יותר עלי בייבי:

משפרים את מערכת העיכול ומונעים עצירות. בזכות הסיבים התזונתיים הרבים שהם מכילים.

טובים לשמירה על המשקל. כי מערכת עיכול תקינה עובדת בצורה יעילה יותר. וגם כי הם בעלי ערך תזונתי גבוה וערך קלורי נמוך אז הם מושלמים לדיאטה. בנוסף לכך, הם מכילים סיבים תזונתיים שתורמים לתחושת שובע לאורך זמן ולפיכך מונעים נשנושים בין ארוחות.

סלט בריא (צילום:  Vezzani Photography, shutterstock)
אפקטי אנטי אייג'ינג בזכות נוגדי החמצון | צילום: Vezzani Photography, shutterstock

יכולים למנוע סוכרת. עלים ירוקים ידועים בכך שהם עוזרים לאזן את רמת הסוכר בדם ולפיכך הם טובים במניעת סוכרת בקרב אנשים שנמצאים בסיכון לכך.

אנטי אייג'ינג. בעלי בייבי יש כמות משמעותית של נוגדי חמצון, התורמים למניעת מחלות כרוניות ועוזרים להאט את תהליכי ההזדקנות בגוף.