המוסד הביא לישראל את החיסון הסיני לקורונה לפני כמה שבועות - כך נודע הבוקר (שני) ל-N12. המטרה היא ללמוד ממנו ולבחון אפשרויות חיסון חדשות בנוסף לזה שמייצר כעת המכון הביולוגי בנס ציונה. לפי דיווחים שונים מאות אלפי בני אדם כבר חוסנו בסין, למרות שטרם הסתיימו הניסויים הנדרשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, נראה כי הרצון ללמוד מאחרים אינו ייחודי רק לישראל, ולאחרונה התקבלו דיווחים על התקפות סייבר שנועדו לדלות מידע מחברות מערביות שעומלות על פיתוח חיסון. הערכות שונות טענו כי מקורן של מתקפות הסייבר הוא בסין.

באשר לפיתוח הישראלי, אתמול הודיעו משרד הביטחון, המכון הביולוגי בנס ציונה ומשרד הבריאות על קבלת אישור לתחילת שלב הניסויים הקליניים בבני אדם. שלב הניסויים יימשך כמה חודשים ויחל בניסוי שיתקיים ביום ראשון הקרוב. יותר מ-25 אלף מנות חיסון הוכנו לשלב זה.

שר הביטחון בני גנץ בירך את המכון על המעבר לשלב הניסוי המתקדם: "לקחתם על עצמכם משימה בקנה מידה בין-לאומי והיסטורי, ועשיתם היום צעד משמעותי בדרך אל היעד". מנהל המכון למחקר ביולוגי, פרופ' שמואל שפירא, הוסיף על כך: "אני בטוח בחיסון שלנו, מאמין בו וביכולתם של מדעני המכון שפיתחו אותו, ומשוכנע שאנחנו מביאים חיסון טוב מאוד, יעיל ובטוח".