"מי שפותח בניגוד להנחיות, שיצפה לקנס כבד ולשלילת רישיון": לאחר שהרב קנייבסקי הורה למוסדות הלימוד החרדיים לפתוח את שעריהם למרות האיסור ולאחר שתלמידים בערים חרדיות שנחשבות אדומות תועדו הבוקר (ראשון) מגיעים למוסדות החינוך, שר הבריאות יולי אדלשטיין הבהיר כי כל מי שנפתח בניגוד להנחיות - ייענש בחומרה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לצערי הרב, שמעתי דיווחים על כך שנפתחו בניגוד גמור להנחיות מוסדות חינוך נוספים ואני מבהיר: אין שום אישור", אמר. "אף אחד לא נתן שום אישור לפתוח מוסד חינוכי שהוא לא לגילאי 0 עד 6 ומי שעושה את זה צפוי לקנסות כבדים, שלילת רישיון ושלילת תקציבים מהמוסד. צריך לדעת ולא להיות מופתעים שהמדינה כביכול מתעללת במוסד זה או אחר". 

עוד הוסיף אדלשטיין כי פנה ליועץ המשפטי לממשלה וביקש ממנו לבדוק אפשרות לסגירת ישיבות שלא עומדות בהנחיות: "פניתי ליועץ וביקשתי אישור לשלילת רישיון ושלילת תקציבים מישיבות שיפרו את ההנחיות הבריאותיות. קנס של 5000 ש"ח זה לעג לרש למוסד חינוכי. אלה לא גזרות ולא התנכלות, אלא שמירה על בריאות הציבור". 

גנץ נפגש עם ראשי רשויות אדומות: "לא ניתן להרשות שיהיו בישראל שתי מדינות" 

מוקדם יותר היום, נפגש שר הביטחון בני גנץ עם ראשי רשויות המצויות תחת הגבלות בעקבות נתוני התחלואה בהן שעדיין נחשבים גבוהים יחסית - בני ברק, אלעד, מודיעין עילית, רכסים וירושלים, ואמר שמערכת הביטחון תסייע לכל משפחה ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת להוביל לירידה במספר הנדבקים בתחומן. 

"מערכת הביטחון כולה - משרד הביטחון, צה"ל ופיקוד העורף, יגבירו את המאמצים וירחיבו את התוכניות בערים בכדי לשמור על המבודדים בבתים. לא ניתן להרשות שיהיו בישראל שתי מדינות - זה מסוכן רפואית ומסוכן חברתית. חובה עליהם כמנהיגי ציבור, לפעול בכדי שההנחיות ישמרו, שהתחלואה תרד ושנוכל לפתוח את כלל הערים". גנץ שמע מראשי הרשויות אודות הצרכים בשטח והנחה את משרד הביטחון לפעול להמשך תוכנית אנשי חיל בכל משפחה שיש בה חולה מאומת, ואת רשות החירום הלאומית לתגבר את המוקדים הפועלים מול האוכלוסייה בערים אלו. גנץ ביקש מגורמי הביטחון גם לבחון גם את האופן בו ניתן לסייע לנוער בסיכון בערים החרדיות, תוך שמירה על ההנחיות.