מגמת הירידה נמשכת גם היום: משרד הבריאות מדווח הבוקר (שישי) כי ביממה החולפת אובחנו בישראל 1,608 חולי קורונה, מספר החולים המאושפזים במצב קשה ירד מ-742 ל-713, מספר הנפטרים עלה ב-1 מחצות ל-2,128. שיעור הבדיקות החיוביות ממשיך לרדת גם הוא ועמד אתמול על 4.5% בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברחבי ישראל בוצעו אתמול כ-35 אלף בדיקות לגילוי קורונה, כאמור רק 1,608 מתוכן יצאו חיוביות. מדובר בשיעור הבדיקות החיוביות הנמוך ביותר מאז 5.7. גם מספר החולים ממשיך לרדת באופן עקבי וזאת בזמן שמספר הנפטרים דווקא לא טיפס באופן דרמטי ועלה במת בודד מאז חצות. מספר המונשמים עלה קצת ל-247 בני אדם.

מספר החולים בישראל מאז התפרצה המגפה עבר במהלך היממה האחרונה את רף 300 אלף החולים. בתוך כך, ישראל נמצאת במקום ה-24 בעולם בשיעור הנדבקים, זאת לפני הולנד ובלגיה.

מספר החולים הפעילים עומד נכון להיום על 38 אלף בני אדם. ירושלים עדיין נמצאת בראש הרשימה עם 4,500 חולים פעילים. אחריה לפי הסדר נמצאות בני ברק עם 3,200 חולים פעילים, מודיעין עילית עם 1,500, אשדוד עם 1,399 ותל אביב עם 1,385 חולים פעילים. אחוזי התפוסה בבתי החולים ירדו במקצת בימים האחרונים ונכון לכתיבת מילים אלו – אין בית חולים אחד בו התפוסה עוברת את מאה האחוזים.

השאלה שעומדת כעת היא האם ישראל תצליח לשמר את הירידה ההדרגתית במספרי החולים, זאת לאחר שקבינט הקורונה החליט אתמול להחזיר לשגרה את מערכות החינוך לגיל הרך. מוקדם יותר היום פרסם משרד החינוך את המתווה המלא שלו לחזרה, במסגרתו מבקשים במשרד, ביחד עם משרד הבריאות, מכלל הגננות והסייעות להגיע לנקודות השונות ברחבי הארץ במטרה להיבדק – עוד לפני יום ראשון.