ארבעה מקרים שונים של תקיפת כלבים ותנים החשודים כנגועים בכלבת, אירעו בימים האחרונים באזור הגליל העליון. אמש (רביעי) הותקפה נערה במושבה מטולה על ידי תן החשוד כחולה, אירועים דומים התרחשו גם בבית הלל, יראון ומשגב עם. לא כל החיות התוקפות נתפסו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אתמול הוציא משרד הבריאות הודעה לציבור על גור כלבים נגוע שלא נתפס ביישוב מתת. תיאורו - גזע מעורב, צבע שחור ואוזניים שמוטות. המשרד ביקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע עם הכלב בין התאריכים 11.10-27.9 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בעכו או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע נגד כלבת.

בשירות הווטרינרי האזורי של אשכול גליל מזרחי, מדווחים כי מתחילת השנה נרשמו 28 מקרי כלבת מאומתים באזור. משרד הבריאות מזכיר למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מיידי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

הורים לילדים נתבקשו לברר עם ילדיהם אם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם. עוד מבקש המשרד מבעלי הכלבים למנוע מהם להסתובב חופשי.