הנהלת בית החולים החרדי מעייני הישועה שבבני ברק הודיעה היום (חמישי) שמנהל בית החולים, פרופסור מוטי רביד, הודיע על התפטרותו. ההודעה התקבלה על רקע המתקפה החריפה והחריגה של המנהל נגד הציבור החרדי ורבניו. "הדברים שנאמרו ראויים היו שלא יאמרו. והנם ההפך הגמור מעמדת והשקפת בית החולים", נמסר מבית החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הנהלת בית החולים מעייני הישועה מביעה צער מדבריו בתקשורת בימים האחרונים של פרופסור רביד שבהם השמיע דברים פוגעניים שלא יאמרו כנגד הציבור החרדי בכלל ורבניו בפרט", נמסר בהודעה של בית החולים. "בעקבות הדברים הגיש הבוקר פרופסור רביד את התפטרותו בפני הנהלת בית החולים".

בהודעה של ההנהלה הבהירו שימשיכו לשרת את הציבור החרדי בגאווה. "בית החולים נוסד כבית חולים קהילתי על מנת לתת מענה לצרכים המיוחדים של ציבור שומרי התורה והמצוות, וכפוף מאז ועד היום לוועד ההלכה שבראשות גדולי התורה שליט"א", נכתב. "בית החולים גאה להמשיך לשרת את הציבור על כל גווניו, תוך כדי שמירה על קדושת החיים וערך חיי אדם על פי תורתנו הקדושה כפי שנעשה עד היום".

בדיקת קורונה במגזר החרדי (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
בדיקת קורונה במגזר החרדי | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מוקדם יותר היום גם סגן השר אורי מקלב (יהדות התורה) ביקר בחריפות את הדברים שאמר פרופסור רביד. "אדם הרווי שנאה וצביעות, במשך שנים חי ומתפרנס מהציבור אותו הוא כל כך סולד, נמצא במקום שהקימו הציבור החרדי רק כדי לתת - מוכן בגלל מנעים ידועים להרעיל את הבאר ממנה שתה עשרות שנים", כתב.

"לצערינו, הוא עצמו יודע ומכיר כי רוב הציבור החרדי מקפיד ושומר את הזהירות הנדרשת. זאת לצד תרומה גדולה לכלל הציבורים בארץ בהתנדבות בבתי החולים עצמם, והחשיבות שיש לציבור החרדי לחיי אדם", הוסיף חבר הכנסת. "זו אישיות מסוכסכת עם עצמה, מדוע אינו קם והולך? אם כנים דבריו, כיצד יוכל לתת שירות ולרפא חולים מהציבור אותו הוא סולד - עוד יום אחד".

לקראת חגיגות שמחת תורה ועל רקע אחוז ההדבקה הגבוה במגזר החרדי, פרופסור מוטי רביד מתח היום ביקורת חריפה על התנהלותם. בשיחה שקיים הבוקר עם רן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמר פרופסור רביד כי החרדים "התחנכו לקבל הכול ולא לתת כלום במשך שנים. הרבנים איבדו שליטה".

"האוכלוסייה שלנו בבני ברק היא שונה, רוב האנשים מנסים לשמור על ההנחיות, אבל חלקם הגדול לא ממש מצליח כי העיר מאוד צפופה, והצפיפות היא אורח חיים ואי אפשר אחרת", אמר פרופסור רביד. "גם בבני ברק יש שכונות חסידיות שהתושבים בה מצפצפים על ההנחיות ושיחות עם הרבנים לא יעזרו. מה שקורה היום זו פריקת עול - הרבנים איבדו שליטה. החסידים שלהם מבינים שזה לא כפייה ולכן הם עושים מה שבא להם".

פרופסור רביד הסביר כי העלייה במספר החולים במגזר החרדי הביאה לתפוסה מלאה בבית החולים אותו הוא מנהל: "המצב אצלנו בבית החולים הוא הגרוע ביותר בארץ. אנחנו מלאים לחלוטין ולא יכולים לקבל עוד חולי קורונה. המצב משתנה מיום ליום, וכשאנחנו משחררים חולים שהחלימו, אנחנו יכולים לקבל חולים חדשים".

"אני כבר לא מודאג, אני יודע שיהיה עוד גל תחלואה, ואני מקווה שהוא לא יהיה גדול מאוד", אמר פרופ' רביד בהתייחסותו לאירועי החג הצפויים. "אבל יהיה גל תחלואה והשאלה היא כמה אנשים אחרים החוגגים ידביקו. זה אחד מהאירועים הפרועים ביותר שהיו בהיסטוריה של מדינת ישראל, אני חושב שלא היה עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזו והורג אנשים".