משרד הבריאות פרסם הבוקר (שלישי) את העדכון הקבוע באשר למצב התחלואה בקורונה בישראל. לפי הנתונים, 710 נדבקים חדשים אובחנו ביממה החולפת – המהווים 2.1% מסך כל הנבדקים. מדובר בירידה קלה בשיעור החיוביים ביחס לימים האחרונים, וכן חל זינוק במספר הבדיקות שבוצעו – שהגיע לכ-35 אלף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר החולים שמצבם קשה ממשיך להיות גבוה באופן יחסי, ועומד על 322 בני אדם. עם זאת, מדובר בירידה קלה בהשוואה לימים האחרונים. מתוכם, 134 הם מאושפזים הזקוקים להנשמה. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 2,678 מקורונה. לפי שעה, יש 8,082 חולים פעילים ברחבי הארץ.

בתוך כך, נרשמו ביממה האחרונה גם בשורות מעודדות: חברת פייזר האמריקנית הודיעה אתמול כי החיסון שפיתחה יעיל ב-90% מהמקרים. "זהו יום נפלא למדע ולאנושות", נמסר מפייזר ו-BioNTech, שותפתה לפיתוח. מנכ"ל BioNTech אמר כי הוא מעריך שהחיסון יגן על המחוסנים במשך שנה, אך עדיין מוקדם לקבוע בוודאות. בעקבות הדיווח, הבורסות בעולם זינקו.

בדיקת קורונה (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
שיא של כמה ימים במספר הבדיקות. ארכיון | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בתגובה להודעה, גורמים בישראל אמרו אמש כי מתנהל משא ומתן מתקדם בין ישראל לבין ענקית הפארם לקבלת החיסון. במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על פריצת הדרך בפיתוח: "זו התקדמות חשובה, אני עובד על הבאת החיסון במרץ רב עם מנהיגי העולם".