כך יגרמו לישראלים להתחסן? אחרי שבארצות הברית הנשיאים לשעבר אובמה, בוש וקלינטון הודיעו שיתנדבו להיות הראשונים שיתחסנו נגד קורונה מול המצלמות כדי לשמש דוגמה לציבור ולעודד אותו להתחסן, מהלך דומה נשקל גם בישראל. אמש (שישי) פרסמנו לראשונה ב"אולפן שישי" כי בשיחות פנימיות, כבר עלתה האפשרות שראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין יתחסנו ראשונים מול המצלמות כדי לשמש דוגמה אישית לציבור. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השאלה הזו, איך לשכנע כמה שיותר ישראלים להתחסן, כבר עולה במסדרונות בהן מתקבלות ההחלטות לא סתם - זאת לאחר שביומיים האחרונים התבשרנו כי כמות של 10 מיליון חיסונים משתי חברות מובילות, "פייזר" ו"מודרנה", צפויים להגיע לארץ החל מהחודש הזה - וייתכן שראשוני החיסונים יגיעו כבר בשבוע הבא. 

נתניהו פועל להשיג חיסוני קורונה (עיבוד: רויטרס)
מאמצים קדחתניים לייבא כמה שיותר חיסונים לישראל. נתניהו | עיבוד: רויטרס

הכמות הזו תספיק כדי לחסן 5 מיליון ישראלים - וזהו, יחד עם ההערכה שישנם כ-700 אלף ישראלים שכבר נדבקו בנגיף ופיתחו לו נוגדנים, מספר הקסם שמסמנים במשרד הבריאות שיוביל להכרה שהמגפה מאחורינו וש"תם הטקס" של המשבר הזה בארץ.  

בימים האחרונים, ראש הממשלה נתניהו מוביל משא ומתן אינטנסיבי עם חברת "פייזר", זאת על מנת לקבל מהחברה את משלוח החיסונים הראשון כמה שיותר מהר. נתניהו דיבר עם מנכ"ל החברה פעמיים בשלושת הימים האחרונים וביקש לקבל משלוח של 4 מיליון מנות חיסון כבר כעת, כשהצפי הוא שחלק מהחיסונים יגיעו בשבועות הקרובים. 

בכיר "מודרנה" בריאיון: "מקווה שבחודש הקרוב נוכל להתחיל לחסן"

כחלק מהמאמצים לייבא כמה שיותר חיסונים לכאן ובמהרה, הכוונה היא לבקש גם מחברת "מודרנה" להקדים את משלוח החיסונים שלה לישראל - כך שכבר בחודש הבא, ינואר 2021, תגיע כמות משמעותית של חיסונים לארץ.  
הנחת העבודה בקרב בכירים במשרד הבריאות היא שלא כל החיסונים יגיעו מיד. 

פרופ' טל זקס, המנהל הרפואי בחברת מודרנה, עדכן בריאיון ב"אולפן שישי" על מצב החיסון של החברה ומתי יגיע לארץ. "הנתונים שלנו מדברים בעד עצמם, אני מקווה שנקבל את האישור בחודש הקרוב. אנחנו במגעים הדוקים עם משרד הבריאות, אני מקווה שבחודש הקרוב נוכל להתחיל לחסן אנשים", אמר. 

על התוכנית לחסן אנשי ציבור כדי להרגיע את הציבור מהחשש נגד החיסונים החדישים אמר: "יש רק שתי דרכים לשכנע – להראות נתונים בגלוי, להראות מה עשינו כאן עם החיסון; השני זה להתחיל להתחסן בעצמנו, כל מי שקרובים לעניין אצלנו במודרנה מתכוננים לזה ומצפים שנוכל בעצמנו להתחסן".