ההצעות של משרד הבריאות לממשלה אושרו אתמול (שני) כמעט במלואן, במהלך ישיבת הממשלה שלוותה בטונים צורמים. אמש פורסם במהדורה המרכזית כי גם לפני ישיבת השרים התנהלו חילופי דברים קשים בין בכירים. נקודת המחלוקת: העצות שהוגשו לאישור הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, נזף בפרופ' אלי וקסמן ממכון ויצמן: "אתה משקר לממשלה". וקסמן, ראש הצוות שמייעץ לראש הממשלה נתניהו, השיב לו: "אתם משקרים".

עוד טען וקסמן כי גרוטו ועמיתיו במשרד הבריאות "לא מציגים את התמונה האמיתית על היכולות שלכם. גרוטו הגיב בכעס ואמר לו: "לא ניהלת שום דבר, איך אתה יודע מה להמליץ לממשלה?"

בישיבת הממשלה אושרו ההגבלות החדשות, לאחר שנתניהו הזהיר: "אנחנו כפסע מסגר מלא". ראש המל"ל מאיר בן שבת התריע: "קצב ההדבקה מחייב עצירה משמעותית ומיידית. על כל איחור בבלימה נשלם בחולים קשים חדשים. חלון הזמן לשינוי המצב קצר, אסור לשחוק אותו. טרם ברור אם כל הצעדים יספיקו לעצירה של המגפה, אנחנו נמצאים מדרגה אחת לפני סגר מוחלט".

שר הבריאות אדלשטיין הודה: "אני לא שלם עם כל הצעדים החדשים לחלוטין אבל אני נאלץ לראות את התמונה הכוללת. אם לא נעשה זאת נצטרך בשבוע הבא להכריז על סגר מלא".גם גנץ שינה את הטון ואמר: "צריך לנקוט כעת צעדים דרסטיים כדי להימנע מצעדים דרסטיים בהמשך".

הקרב האמיתי בישיבה היה על בתי הכנסת – והוא גלש לצעקות. שטייניץ אמר כי בתי הכנסת הם מוקדי הדבקה והציע לסגור אותם. ליצמן השיב לו: "עברו כבר שתי דקות ולא אמרת 'לסגור את בתי הכנסת'. תעזוב את בתי הכנסת". דרעי התפרץ ואמר: "לא ייתכן שמסעדות יישארו פתוחות ובתי כנסת שבהם לא אוכלים ושומרים על ההנחיות – ייסגרו שוב".

השר רפי פרץ טען שמזג האוויר מאפשר תפילות בחוץ, והשר אלקין אמר כי אם מותרת התקהלות בבית כנסת (עד 20 איש) "אפשר להשאיר גם קייטנות". השר יועז הנדל טען כי יש צורך בקריטריון אחיד: "אם מחליטים על קפסולות בישיבות, צריך להחליט על אותו פורמט בקייטנות... חייבים לייצר כללים אחידים כדי שלא לבלבל את הציבור".

ירון אברהם השתתף בהכנת הידיעה.