"המגעים עם האוצר מוצו" - האחיות מאיימות בשביתה: שבועיים לאחר שהסתדרות האחים והאחיות הכריזה על סכסוך עבודה מול האוצר בשל סירובו להקצות תקנים נוספים, הבוקר (שני) הם דורשים דיון חירום ומאיימים לשבות. "נפעל בכל דרך אפשרית וחוקית הנתונה בידנו כולל פעולות ארגוניות על מנת לעצור את הקריסה", נכתב בהודעה שפרסמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"משרד האוצר מונע הקצאת מאות תקנים ומוביל את מערך האחיות כולו לקריסה ולסיכון ממשי של חיי אדם", כתבו האחיות למשרד האוצר. "לצערנו, ואנו אומרים זאת בלב כבד ומתוך הערכה רבה לאנשי משרד האוצר, נראה שהדיונים עמם מוצו מאחר ואין שם הבנה והפנמה של גודל המשבר והעומסים הבלתי אפשריים בהם עובדים האחים והאחיות ובעיקר המחיר הכבד בחיי אדם שישלמו אזרחי ישראל עם קריסת מערך האחים והאחיות".

האחיות המשיכו: "במצב הדברים האמורים, קריסת מערך האחים והאחיות היא איננה "תחזית אימים" היא רק עניין של זמן שאנו גם יודעים את מועדו, בחורף הקרוב - עם החולים המורכבים והשפעת, והפעם בתוספת הקורונה. לאור האמור לעיל, אנו מבקשים לקיים עמך בדחיפות, כבר בימים הקרובים, דיון חירום על מנת להביא פתרון הולם למשבר האחים והאחיות ולהיערך מבעוד מועד, והכל במטרה למנוע את קריסת מערך האחים והאחיות ומערכת הבריאות ופגיעה ממשית בחיי אדם".

לבסוף כתבו האחיות: "אנו האחים והאחיות בישראל הכרזנו על סכסוך עבודה זה מתוך אחריות לאומית. למעשה, אנו הכרזנו שנפעל בכל דרך אפשרית וחוקית הנתונה בידנו כולל פעולות ארגוניות על מנת לעצור את הקריסה ולהציל חיי אדם - כי לכך נועדנו!".