"ההקפדה על הכללים עובדת – אני יודע מניסיון אישי": שר הבריאות אדלשטיין הודיע הערב (רביעי) כי בדיקת הקורונה שלו, כמו גם הבדיקות של יתר בכירי המשרד, חזרו בתשובה שלילית. "הסיבה פשוטה", כתב השר. "לא נדבקנו מהחולה שהיינו איתו באותו חדר במשך 5 שעות מפני שהקפדנו על ההנחיות. ככה פשוט. תקפידו גם אתם – ותצילו את יקיריכם", כך אדלשטיין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתוכנית "שש עם" שוחח עודד בן עמי עם איימן סיף, ממונה הקורונה למגזר הערבי שחלה בקורונה והכניס את צמרת המשרד לבידוד. סיף שחזר: "הרגשתי משהו שלשום בלילה כשחזרתי מיום עבודה קשה. קמתי בבוקר עם חולשה ולא לקחתי סיכונים. מתוך אחריות עשיתי בדיקת קורונה - יצאתי מאומת ונכנסתי מיד לבידוד".

"אני עוד לא יודע איפה נדבקתי", הודה סיף. "בודקים את זה יחד עם משרד הבריאות. מתוקף תפקידי אני מסתובב הרבה בהמון מקומות, חלקם יישובים אדומים, נפגש עם אנשים. אני מאוד שומר - אבל גם כשאתה שומר יש אנשים שלא שומרים והם יכולים להדביק אותך".

סיף הוסיף: "ממש לא נעים לי מהמצב הזה, אני רואה כמה האנשים עובדים קשה. אני בטוח שכולנו נוכל לנהל את זה כמו שצריך, יש מספיק אמצעים טכנולוגיים".

מוקדם יותר היום ניהלו בכירי משרד הבריאות דיון מקוון מהבידוד שבו הם שוהים. השתתפו בדיון שר הבריאות יולי אדלשטיין, סגן השר יואב קיש, מנכ"ל המשרד הפרופ׳ חזי לוי, הממונה פרופ׳ רוני גמזו, ד"ר שרון אלרעי- פרייס וכן יועמ"ש המשרד וראש המטה של שר הבריאות.