בדרך לסגר בשורת ערים: במשרד הבריאות גיבשו אמש (רביעי) המלצות סופיות בעקבות העלייה בתחלואה במספר אזורים ברחבי הארץ. מיד עם גיבושן של ההמלצות תכונס ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל – וסגר והגבלות צפויים להיות מוטלים ב-9 אזורים שונים. הוועדה צריכה הייתה להתכנס אתמול בערב, אך לאחר שמשרד הבריאות לא הגיש את רשימת היישובים הסופית עד לשעה מאוחרת, הישיבה נדחתה למחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יותר מ-1,300 חולים אובחנו אתמול ברחבי ישראל, ומספר החולים המאובחנים בכל יממה ממשיך לנסוק. רק אתמול בבוקר הוטל סגר על ביתר עילית  – וכעת צפויים סגרים בשורה של ערים נוספות, בהן ירושלים, בני ברק, אשדוד וקריית מלאכי. ההגבלות יחולו על אזורים שונים, החל בשכונות קטנות ועד לאזורים מלאים.

קורונה בישראל, ירושלים (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90 )
אכיפה בשוק מחנה יהודה בירושלים | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ההגבלות יהיו שונות בהתאם לכל אזור - החל בתגבור של כוחות האכיפה והגדלת מספר הבדיקות, וכלה בהטלת סגר מלא. רשימת הערים המלאה: מודיעין עילית, רמלה, בית שמש, לוד, ירושלים, קריית מלאכי, בני ברק, אשדוד ורעננה.

היום תתכנס ועדת השרים להכרזה על אזורים מוגבלים, לה משרד הבריאות יגיש רשימת יישובים סופית בהם הוא ממליץ להטיל סגר. ראשי הערים שהוזכרו ברשימה התלוננו על כך שלא שוחחו איתם טרם גיבושה, וטענו כי משרד הבריאות לא מציג קריטריון ברור על פיו מתקבלות ההחלטות.

בישראל ישנם הערב 113 חולים שמצבם קשה, 39 מהם מונשמים. העיר בעלת מספר החולים הרב ביותר בישראל היא ירושלים - עם 6,010 חולים מאומתים עד כה. מדובר ב-0.65% מתושבי העיר. במקום השני בני ברק עם 4,134 חולים, אך שם אחוז החולים מכלל העיר הוא 2.06%.