בצל ההגבלות החדשות שייצאו לתוקף עוד היום (שבת), וברקע ההגבלות שייצאו אל הפועל בהמשך השבוע, עצרנו רגע לבדוק את נתוני התמותה בחודשי הקורונה. מסתבר שחלה ירידה במספר הנפטרים בחודש במהלך תקופת הקורונה לעומת מספר הנפטרים בחודש בשנים קודמות. גם הגיל הממוצע שבו נפטרים נשאי הקורונה הוא אותו הגיל של כלל הנפטרים בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השבוע מתו מקורונה בישראל 32 בני אדם, ובסך הכול 392 מתו מתחילת המגפה. כל נפטר הוא עולם ומלואו, אבל חשוב לציין כי הגיל הממוצע של נפטרי הקורונה הוא 80, שזה פחות או יותר הגיל הממוצע של נפטרים בישראל. האוכולוסייה הזאת צריכה לשמור על עצמה במיוחד.

בדקנו גם כמה נפטרו בחודש יוני בכלל ביחס לשנים האחרונות. מסתבר שבחודש יוני האחרון, בשיא של הגל השני של הקורונה, נפטרו בסך הכול בישראל ממחלות שונות, כולל קורונה, 2,982 איש. מדובר בנתון הנמוך ביותר של פטירות ביוני ב-5 השנים האחרונות - ירידה של עשרה אחוזים, למרות שהאוכלוסייה של ישראל גדלה בעשרות אלפי אנשים.

20open_song_vtr2_n20200717_v1 (צילום: חדשות)
מספר הנפטרים בחודשי יוני הזה ירד בכעשרה אחוזים לעומת שנים קודמות | צילום: חדשות

גם בחודשים הקודמים הייתה ירידה בנפטרים לעומת החודשים בשנים הקודמות. אם בחודשים ההם ההסבר האפשרי היה שהמשק בסגר, מה ההסבר לירידה במספר הנפטרים בחודש יוני? בחודש הזה התנועה הייתה חופשית ורוב המשק היה פתוח. אין לנו תשובות, אבל אלה המספרים ושווה לחשוב עליהם.